SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Bodnar dołączył do felietonistów naTemat.pl

Adam Bodnar - ostatnio rzecznik praw obywatelskich i były działacz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - dołączył do grona felietonistów serwisu naTemat.pl. Będzie publikował swoje teksty w każdy wtorek - pierwszy poświęcił rozmiękczaniu reżimów presją społeczną.

Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich, fot. screen z youtube'a Article

To już kolejny zewnętrzny felietonista, który publikuje w naTemat.pl. Oprócz Bodnara swoje felietony ma tam także Karolina Lewicka (co poniedziałek), prof. Janusz Majcherek (środa), Eliza Michalik (piątek), a swój autorski program „Allegro ma non troppo, czyli godzina z Jackiem" w każdą niedzielę prowadzi Jacek Pałasiński, który w lutym br. odszedł z TVN.

- Bardzo cieszymy się, że tak znakomita i ważna dla polskiego życia publicznego postać przyjęła naszą propozycję. Profesor Bodnar jest już kolejnym, ale jeszcze nie ostatnim zewnętrznym felietonistą naTemat, który ze swojego doświadczenia i punktu widzenia będzie komentował rzeczywistość w naszym portalu - mówi Michał Mańkowski, redaktor naczelny i członek zarządu Grupy naTemat.pl.

Adam Bodnar od sierpnia br. jest też publicystą „Gazety Wyborczej”. - Teraz gdy złożył już urząd, będzie naszym autorem, co witamy z entuzjazmem, domyślając się, że nadal będzie stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych, po stronie mniejszości - skomentował na łamach „GW” Jarosław Kurski, pierwszy wicenaczelny dziennika Agory.

Adam Bodnar to polski prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor uczelni na Uniwersytecie SWPS, działacz na rzecz praw człowieka, w latach 2010–2015 - wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w latach 2015–2021 rzecznik praw obywatelskich, od 2021 dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

W ub.r. trzy spółki zarządzające serwisami Grupy naTemat zanotowały łącznie wzrost przychodów o 24,7 proc. do 12,19 mln zł, a ich zysk netto zwiększył się z 1,43 do 2,15 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Adam Bodnar dołączył do felietonistów naTemat.pl

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pankracy
Idź złoto do złota.
18 4
odpowiedź
User
Dinkwarts
Nawet jeśli robi to dla pieniędzy, to zwyczajnie obciach.
17 1
odpowiedź
User
Mati
To taka kropka na i jeżeli chodzi o p sumowanie jego działalności jako rzecznik. Politycznie zawsze był zbyt mocno określony
20 1
odpowiedź