SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych z Nagrodą Radia TOK FM

We wtorek na gali w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie wręczono Nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk, którą otrzymali Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych.

Article

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych zostali nagrodzeni przez kapitułę Nagrody za akcję „Nasz rzecznik” i umiejętność pracy ponad podziałami, a także wypromowanie osoby od lat walczącej na rzecz słabszych i doprowadzenie do wyboru pierwszego Rzecznika Praw Obywatelskich, którego kandydatura nie była wysunięta przez polityków.

Poza Bodnarem i KOP do Nagrody nominowani byli Jerzy Owsiak oraz dr Marek Bachański i Dorota Gudaniec.

Zwycięzcę wskazała Kapituła Nagrody Radia TOK FM w składzie: Robert Biedroń (ubiegłoroczny laureat), Kamila Ceran, Marta Frej, Piotr Kraśko, prof. Andrzej Leder, dr Anna Materska-Sosnowska, Ignacy Morawski, Janina Paradowska, dr Patrycja Sasnal, Ewa Siedlecka, prof. Jerzy Vetulani, Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel, Piotr Zorć oraz Jacek Żakowski.

Nagroda Radia TOK FM przyznawana jest od sześciu lat. Trafia ona do osoby, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną. W 2013 roku Nagroda otrzymała imię Anny Laszuk, wieloletniej dziennikarki radia. Statuetkę, którą otrzymał laureat, zaprojektowała Paulina Antoniewicz.

Poprzednimi zwycięzcami Nagrody Radia TOK FM są: Robert Biedroń, płk. Krzysztof Olkowicz, Fundacja Panoptykon i Katarzyna Szymielewicz, Danuta Wałęsa oraz Michał Boni.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2015 roku do lutego 2016 roku udział TOK FM w rynku wyniósł 1,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych z Nagrodą Radia TOK FM

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
KRIS
Gratulacje
odpowiedź