SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Chmielecki ma zostać prezesem Radia Gdańsk

W czwartek Rada Mediów Narodowych zbierze się na posiedzenie w sprawie wyboru nowego szefa Radia Gdańsk. Adam Chmielecki z miesięcznika "Magazyn Solidarność" jest jedynym kandydatem na to stanowisko - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Po tym, jak 5 września br. dotychczasowy szef Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski zrezygnował z pełnienia funkcji (formalnie nie będzie już prezesem od 15 września), Rada Mediów Narodowych musi wybrać kogoś, kto go zastąpi.

Zajmie się tym na posiedzeniu zaplanowanym na 12 września br. Przewodniczący Rady Krzysztof Czabański miał prosić jej członków, aby kandydatury na szefa gdańskiej rozgłośni przesyłali do 11 września.

Z naszych informacji wynika, że jedynym kandydatem na to stanowisko jest Adam Chmielecki. To politolog, dziennikarz, publicysta oraz wydawca. Jest związany z miesięcznikiem "Magazyn Solidarność". Jest autorem książki „Wokół Solidarności”, razem z Cenckiewiczem, Kowalskim i Piekarską napisał biografię śp. Lecha Kaczyńskiego, a także współautorem albumu „Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim”.

Pisał m.in. dla „Biuletynu IPN”, „Czasu Stefczyka”, „Dziennika Polskiego”, „Gazety Bankowej”, „Gazety Polskiej”, „Mojej Rodziny”, „Naszego Dziennika”, „Tygodnika Do Rzeczy”, „Wprost”, „wSieci”, „Życia”. To również właściciel wydawnictwa Patria Media; jest byłym pracownikiem Komisji ds. Likwidacji WSI i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Wasielewski rezygnuje, Rzepiak redaktorem naczelnym

Dariusz Wasielewski prezesem i redaktorem naczelnym Radia Gdańsk był od czerwca 2018 roku. Od 1 września - w wyniku zmian w strukturze spółki - przestał być redaktorem naczelnym stacji. Funkcję tę teraz pełni dyrektor programowy rozgłośni, Michał Rzepiak, który jest także prokurentem spółki.

Wasielewski również pełnił niegdyś funkcję prokurenta - po tym, jak ówczesny prezes rozgłośni, Andrzej Liberadzki - zrezygnował ze stanowiska w lutym br. Co prawda Rada Mediów Narodowych powołała na miejsce Liberadzkiego Grzegorza Sielatyckiego, jednak ten zrezygnował z nowej funkcji jeszcze tego samego popołudnia. W praktyce to Wasielewski zarządzał spółką już od 1 marca 2018 roku. Wcześniej był już w zarządzie Radia Gdańsk – w 2006 roku.

W swojej medialnej karierze był m.in. dziennikarzem, reporterem, komentatorem, pisał m.in. do „Tygodnika Gdańskiego” i „Dziennika Bałtyckiego”. Był członkiem Komisji Kultury Rady Miasta Gdańska w latach 1999-2002. W latach 2002-2006 był rzecznikiem prasowym NSZZ „Solidarność”.

To między innymi za jego kadencji słuchacze Radia Gdańsk protestowali w związku z zapowiedzią zwolnienia Agnieszki Michajłow oraz Jacka Naliwajka, doświadczonych dziennikarzy stacji. Ostatecznie odeszli za porozumieniem stron.

Z kolei we wrześniu ub.r. Wasielewski poinformował, że stacja tym razem nie przyzna nagrody Złotego Klakiera na festiwalu filmowym w Gdyni. Oficjalnym powodem miał być fakt, że nie można zmierzyć czasu oklasków po poszczególnych filmach, natomiast jeszcze tego samego dnia rano rozgłośnia podawała, że wyróżnienie ma otrzymać film „Kler”.

Radio Gdańsk miało 7,9 proc. udziału w rynku słuchalności w pierwszym półroczu br. Stanowi to wzrost o 1,3 pkt. proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Chmielecki ma zostać prezesem Radia Gdańsk

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TS
Fachowiec
4 1
odpowiedź
User
pytanie
Fachowiec

Rozumiem, że to szydera.
9 2
odpowiedź
User
słuchacz jakiś
Wyrazy głębokiego współczucia dla miłośników Radia Gdańsk i uczciwych pracowników, nie propagandystów, którzy tam jeszcze (mam nadzieję) zostali.
9 1
odpowiedź
User
janek
wszyscy ci tzw prezesi jak kraj długi i szeroki mają te same biografie i te same poglądy i te same radiowe kompetencje, raczej marne. komuna upadła 30 lat temu, a ci kanapowi partyzanci nadal tym żyją i klepią się nawzajem po plecach. Żyjemy w czasach zemsty studentów prawa i historii za to, że nie zapraszaliśmy ich na imprezy, a najładniejsze dziewczyny nie chciały z nimi gadać
16 1
odpowiedź
User
Vito Corleone
No skoro pisał do "Czasu Stefczyka" to fachowiec pełną gębą. Czy teraz podpowie słuchaczom jak mają zainwestować pieniądze w biznes senatora Biereckiego i dlaczego ich oszczędności są bezpieczniejsze na jego koncie w Luksemburgu?
15 1
odpowiedź