SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reporter "Wiadomości" rozsyła o sobie informacje: "Sympatyczny prezenter", "Nie zajmowałem się polityką"

Dziennikarz TVP Adam Giza przesłał do portalu Wirtualnemedia.pl komunikat na swój temat. Opowiada w nim o swojej karierze, podkreśla apolityczność. - Nigdy nie zajmowałem się polityką - chorują wszyscy od liderów PO po zwolenników PIS - napisał Giza, który specjalizuje się w tematach medycznych, a kilku miesięcy jest reporterem “Wiadomości” i prowadzi “Panoramę”. 

Adam Giza, fot. TVP InfoArticle

Adam Giza od lat jest związany z Telewizją Polską. W programie TVP 1 "Dzień dobry, Polsko!" prezentował pogodę, na antenie TVP Info pracował w programach "Wstaje dzień" i "O tym się mówi". Większą rozpoznawalność zyskał w czasie pandemii COVID-19, gdy na antenie TVP Info prowadził "Koronawirus Poradnik". Następnie zaczął zajmować się programem "Info Med".

W czerwcu dołączył także do grona prowadzących "Panoramę" w TVP 2 oraz do redakcji "Wiadomości" na antenie TVP 1.

Dziennikarz TVP podkreśla swoją apolityczność

W ostatnich dniach Giza zaczął rozsyłać do innych mediów oświadczenie opisujące jego karierę dziennikarską i wychodzące na przeciw ewentualnym zmianom w Telewizji Polskiej po ostatnich wyborach parlamentarnych.

- Realizowałem w "Wiadomościach" wyłącznie materiały medyczne, bez cienia polityki! Wziąłem to stanowisko tylko dlatego, że program ten ma ogromny zasięg! Robiłem wszystko aby 2-2,5 mln ludzi mogło się dowiedzieć jak walczyć z daną chorobą i jak jej unikać. To była misja w czystej postaci! Nigdy nie zajmowałem się polityką - chorują wszyscy od liderów PO po zwolenników PIS. Nie oceniałem także jaki materiał emitowany jest w "Wiadomościach" przed i po moim medycznym - czytamy w komunikacie dziennikarza.

Dalej pojawia się pytanie, stawiane w jego własnej publikacji: "Co po wyborach z programem Adama Gizy?". Szybko otrzymujemy odpowiedź: "Adam Giza został odznaczony przez "Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia", dwukrotnie tytułem "Medyczny Dziennikarz Roku" oraz najwyższym wyróżnieniem "Mistrz Telewizyjnego Przekazu" 2022. Poza tymi nagrodami został także odznaczony przez najwybitniejszego obecnie otolaryngologa świata profesora Henryka Skarżyńskiego nagrodą "Perspektywa Medycyny" - w kategorii media. Wydaje się zatem, że trudno szukać bardziej apolitycznego programu na antenach Telewizji Polskiej w minionych latach. Moja popularność oraz główne zadania na antenie TVP nie mają nic wspólnego z polityką. W żadnym moim programie nigdy nie krytykowaliśmy systemu zdrowia ani nie odnosiliśmy się do polityki. Ba! - zapraszaliśmy lekarzy którzy sympatyzowali z każdą władzą - od lewej do prawej, nigdy nie miało to dla nas znaczenia, czy lekarz chodzi na marsze KODu, czy Marsze Rodziny. Liczyła się tylko jego medyczna pozycja i wiedza" - wskazano w materiale.

W publikacji Giza określany jest jako "sympatyczny prezenter". Wspomina, jak widzowie reagowali w trakcie spotkań z nim w przestrzeni publicznej. - Pamiętam, że po emisji programu w TVP Info, a później także w TVP1, kiedy wchodziłem do sklepu wszyscy myśleli, że jestem lekarzem. Do teraz otrzymuje medyczne pytania zaczynające się od słów "Panie Doktorze" - zauważa. 

Adam Giza pyta o swoją przyszłość i sam odpowiada

Giza chwali się także jego głównym zajęciem czyli programem Info Med. - Zrealizowaliśmy do tej pory ponad 60 odcinków. Gościliśmy wielu profesorów medycyny z tzw. TOP 100 (prof. Jacek Szaflik, prof. Henryk Skarżyński, prof. Paweł Skowronek, prof. Piotr Skarżyński, prof. Jacek Sieńko, prof. Justyna Dominiki, prof. Karolina Kędzierska-Kapuza etc). Każdy z nich dzielił się wiedzą z widzami TVP! Program jest tak przygotowany, że każdy widz zrozumie na czym polega profilaktyka i walka z daną chorobą - dodaje.

Na końcu publikacji otrzymujemy znów pytanie. Tym razem brzmi: "Jaka zatem przyszłość czeka Adama Gizę?" Odpowiedź wskazana w materiale wygląda tak: "Wydaje się, że realizacją misji TVP bez względu na to, kto nią zarządza jest propagowanie wiedzy z zakresu zdrowia i medycyny." 

Wirtualnemedia.pl poprosiły Adama Gizę o komentarz, co stało za przygotowaniem omawianej publikacji. Dziennikarz przekazał nam, że nie otrzymał zgody od pracodawcy na wypowiadanie się w tym zakresie.

"Wiadomości" we wrześniu były liderem oglądalności pośród programów informacyjnych. W TVP1, TVP Info i TVP Polonia we wrześniu 2023 roku oglądało je średnio 2,41 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 21,56 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Reporter "Wiadomości" rozsyła o sobie informacje: "Sympatyczny prezenter", "Nie zajmowałem się polityką"

84 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niebywałe
Jakim prawem w ogóle robicie o tym artykuł? Jesteście żałosnymi komunistycznymi propagandzistami
odpowiedź
User
Szczujnia
Szczujecie na człowieka bo pracy szuka? Jakoś w 2015 tak nie robiliście
odpowiedź
User
rrr
Ale narcyz xD
odpowiedź