SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Małysz najpopularniejszym polskim sportowcem. Mocno w górę Kowalczyk, Stoch i Żyła

Liderem pod względem rozpoznawalności wśród polskich sportowców wciąż jest Adam Małysz - wynika z badania Pentagon Research. Kolejne miejsca zajęli Agnieszka Radwańska, Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Article

Adam Małysz był kojarzony przez 84,4 proc. respondentów. Dawny skoczek narciarski, a obecnie kierowca rajdowy, uzyskał podobny wynik jak w poprzednim badaniu, które przeprowadzono w sierpniu 2013 r. (wówczas 83,7 proc. respondentów rozpoznało jego wizerunek).

Na drugim miejscu, podobnie jak w sierpniowej fali badania, uplasowała się Agnieszka Radwańska. Najlepszą polską tenisistkę rozpoznało niemal trzech na czterech respondentów. Krakowianka utrzymała tym samym status najpopularniejszej polskiej sportsmenki.

Zaraz za Radwańską sklasyfikowana została Justyna Kowalczyk, która uzyskała wzrost rozpoznawalności aż o 19,5 pkt. proc., będąc poprawnie skojarzoną przez 70,1 proc. uczestników badania.

Bardzo dobre wyniki uzyskali także inni polscy olimpijczycy. Kamil Stoch w porównaniu z sierpniową falą badania odnotował wzrost aż o 31 pkt. proc., do poziomu 54,6 proc., a Piotr Żyła - o 20,4 pkt. proc., do 61,4 proc.

Badanie Pentagon Sport.Barometr+ zostało zrealizowane przez Pentagon Research w dniach 3-8 lutego 2014 r. na próbie 1000 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Respondentów poproszono o wskazanie zdjęcia sportowca, którego kojarzyli i następnie podpisaniu go imieniem i nazwiskiem zawodnika. Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat.

Dołącz do dyskusji: Adam Małysz najpopularniejszym polskim sportowcem. Mocno w górę Kowalczyk, Stoch i Żyła

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zniesmaczony
Stoch i jego żona przesadzili już z kreowaniem wizerunku - wystawa "mięśni stocha" to już było przegięcie. Stoch to sportowiec a nie artysta! No, chyba że, żona szuka promocji męża i skoków narciarskich w nowych, "postępowych" środowiskach "myślących inaczej".
odpowiedź