SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Marczyński za Krzysztofa Silickiego wiceszefem NASK

Od 1 stycznia stanowisko zastępcy dyrektora NASK – dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji - obejmie Adam Marczyński. Zastąpi tym samym Krzysztofa Silickiego, który odchodzi z końcem roku na emeryturę, pozostając w NASK.

Fot. Materiały NASKArticle

Nowy wiceszef NASK został wyłoniony w postępowaniu konkursowym. Spośród kilkunastu kandydatów, zgłoszonych przez zewnętrznego doradcę personalnego, komisja wytypowała cztery osoby. Na podstawie tej rekomendacji ostateczną decyzję dotyczącą wyboru nowego zastępcy dyrektora podjął minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Adam Marczyński od lat jest związany z branżą IT. Od 2001 roku zajmuje się bezpieczeństwem informacji oraz cyberbezpieczeństwem, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa przetwarzania informacji w chmurach obliczeniowych. Był m.in. członkiem zarządu w Chmurze dla Zdrowia, dyrektorem bezpieczeństwa w Chmurze Krajowej, w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej Infomonitor, CSS S.A. Posiada również doświadczenie w pracy w międzynarodowych korporacjach takich jak HP, gdzie przez osiem lat zajmował stanowiska związane z bezpieczeństwem.

Przez lata Marczyński współpracował także z SGH w Warszawie jako wykładowca studiów podyplomowych na kierunkach związanych z bezpieczeństwem informacji. Udziela się również społecznie w organizacjach związanych z bezpieczeństwem informacji, uczestniczy aktywnie w konferencjach i innych wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem

Krzysztof Silicki z koncem roku odchodzi na emeryturę, lecz pozostaje w NASK: od 1 stycznia będzie zajmował stanowisko doradcy dyrektora ds. strategicznego rozwoju cyberbezpieczeństwa.

NASK jest państwowym instytutem badawczym, którego misją jest poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań, służących rozwojowi sieci teleinformatycznych w Polsce oraz poprawie ich efektywności i bezpieczeństwa. Instytut prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe, a także działalność operacyjną na rzecz bezpieczeństwa polskiej cywilnej cyberprzestrzeni. Elementem działalności NASK jest też edukacja użytkowników oraz promowanie koncepcji społeczeństwa informacyjnego.

 

Dołącz do dyskusji: Adam Marczyński za Krzysztofa Silickiego wiceszefem NASK

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl