SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Michnik pozostanie redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej”

Agora nie planuje zmiany na stanowisku redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. W dalszym ciągu redakcją będzie kierował Adam Michnik.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"; fot. PAP/Tomasz Gzell Article

W ostatnim czasie w redakcji „Gazety Wyborczej” przeprowadzono wiele zmian personalnych. Wydawca rozstał się po 27 latach z dyrektorem wydawniczym Wojciechem Fuskiem, a szefem „Dużego Formatu” nie jest już Włodzimierz Nowak (zastąpił go Mariusz Burchart). Dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego Jerzy Wójcik objął funkcję wydawcy, a zastąpiła go Aleksandra Klich.

Nowe stanowiska objęli też Michał Wybieralski, Aleksandra Sobczak, Patrycja Maciejewicz, Jędrzej Słodkowski i Roman Imielski. 20 października spółka rozpocznie proces zwolnień grupowych i do końca roku zwolni maksymalnie 135 pracowników, głównie z redakcji „Gazety Wyborczej”.

Agora nie zamierza dokonywać zmian na stanowisku redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Redakcją nadal kieruje Adam Michnik, związany z „GW” od momentu jej powstania, a jego zastępcami pozostają Jarosław Kurski i Piotr Stasiński.

- Wszystkie zmiany na kluczowych stanowiskach zostały ogłoszone w czwartek - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Przypomnijmy, że w piątek Agora zakończy wydawanie bezpłatnego dziennika „Metrocafe.pl”. Jego strona internetowa będzie funkcjonować do końca br.

Poprzez zmiany w organizacji pracy w redakcji „Gazety Wyborczej” Agora chce przyspieszyć proces cyfryzacji tytułu. Wydawnictwo stara się dopasować dziennik do zainteresowań potencjalnych czytelników.

Z danych ZKDP wynika, że w sierpniu br. sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wyniosła 132 766 egz.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Michnik pozostanie redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
student
Autorytet 2015 studentów dziennikarstwa w plebiscycie MediaTory!
45 24
odpowiedź
User
Pan Adam
W mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie wciąż można oglądać mumię. Tak mi się jakoś skojarzyło.
91 68
odpowiedź
User
Monia
Masz bliżej na Żoliborzu lub Nowogrodzkiej.

W mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie wciąż można oglądać mumię. Tak mi się jakoś skojarzyło.
odpowiedź