SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Michnik z nagrodą dziennikarską od włoskiej Fundacji im. Biagia Agnes

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” (Agora) Adam Michnik otrzymał dziennikarską Nagrodę Międzynarodową przyznawaną przez włoską Fundację im. Biagia Agnes.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"; fot. PAP/Tomasz Gzell Article

Nagroda Międzynarodowa Fundacji im. Biagia Agnes jest przyznawana co roku cenionym dziennikarzom telewizyjnym, radiowym i prasowym. Jej celem jest nagradzanie nowoczesnego dziennikarstwa bez rezygnacji z tradycyjnych wartości.

Adam Michnik został nagrodzony jako redaktor naczelny i współzałożyciel jednego z wolnych i niezależnych mediów w Polsce.

Biagio Agnes był szefem włoskiej telewizji RAI. Nagrodzie jego imienia patronują kolejni prezydenci Włoch. Jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji Nagrody Międzynarodowej był włoski dziennikarz i polityk Jaś Gawroński.

Przypomnijmy, że w maju br. Adam Michnik odebrał Nagrodę im. José Ortegi y Gasseta przyznawaną przez hiszpański dziennik „El Pais”. Wyróżniono go za wpływ na rozwój demokracji i wolności słowa w Polsce.

Również w maju hiszpańska organizacja dziennikarska Unio de Periodostes Valencias przyznała coroczną nagrodę Wolności Słowa byłym dyrektorom Telewizji Polskiej, którzy odeszli z firmy na przełomie roku - Katarzynie Jankowskiej, Piotrowi Radziszewskiemu, Jerzemu Kapuścińskiemu, Tomaszowi Sygutowi i Ewie Ger.

Adam Michnik jest redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia od 1989 roku. Wcześniej działał w opozycji antykomunistycznej. Jest autorem wielu książek i esejów. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, otrzymał wiele polskich i zagranicznych nagród i wyróżnień, m.in. Order Orła Białego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Michnik z nagrodą dziennikarską od włoskiej Fundacji im. Biagia Agnes

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Włoskie lewactwo nagradza polskie lewactwo xD :D
66 21
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSS
Włoskie lewactwo nagradza polskie lewactwo xD

Boli Cie ?
To dobrze :D Ma boleć :D :D :D
17 59
odpowiedź
User
prawda boli
Gazeta Wyborcza to w tej chwili ostoja wolności w polskich mediach. Taka jest prawda
Większość pozostałych wchodzi .... w d.... aktualnie rządzącym
14 59
odpowiedź
User
Cieszę sie
Bedą mu kiedyś pomniki budować , przepraszać.
15 51
odpowiedź
User
Ewa
Gazeta Wyborcza to w tej chwili ostoja wolności w polskich mediach. Taka jest prawda
Większość pozostałych wchodzi .... w d.... aktualnie rządzącym


To jest żałosne i śmieszne, a czytałam kiedyś GW, teraz to fuj gazeta.
45 12
odpowiedź