SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adobe prezentuje aplikacje Tablet Touch

Podczas konferencji Max 2011, firma Adobe zaprezentowała Adobe Touch - rodzinę sześciu intuicyjnych aplikacji obsługujących ekran dotykowy, zaprojektowanych pod kątem tabletów z systemem Android oraz iOS, które umożliwiają twórcom opracowywanie pomysłów i prezentowanie prac w dowolnym czasie i miejscu.

Adobe prezentuje aplikacje Tablet Touch

Aplikacje, które zostały zainspirowane oprogramowaniem Adobe Creative Suite, oferują obsługę wielu obszarów procesu twórczego, od wyobrażenia, szkicowania i tworzenia tablic nastrojów, po edycję obrazów i stron www, wykonywanie prototypów aplikacji mobilnych i prezentowanie gotowych prac.

Najważniejszą aplikacją jest Adobe Photoshop Touch, która po raz pierwszy udostępnia tabletom możliwości twórcze i narzędzia do edycji obrazu programu Photoshop.

Aplikacje Adobe Touch będą wkrótce dostępne jako samodzielne rozwiązania oraz będą elementami Adobe Creative Cloud, nowej inicjatywy firmy Adobe, która także została przedstawiona na konferencji Max 2011. Istnieje możliwość udostępniania i wyświetlania plików utworzonych w aplikacjach Adobe Touch na wielu urządzeniach oraz przesyłania ich do oprogramowania Adobe Creative Suite CS5.5 w celu dalszej obróbki.

Aplikacje Adobe Touch oferują obsługę wprowadzania zarówno za pomocą palca, jak i piórka.

Rodzina aplikacji Adobe Touch:

- Adobe Photoshop Touch: umożliwia przekształcanie obrazów przy pomocy funkcji programu Photoshop. Ponadto użytkownicy mogą tworzyć nowe obrazy, łącząc zdjęcia, wybierając elementy, które zostaną poddane edycji, a także stosując filtry i inne efekty. Dostępna wyłącznie dla tabletów funkcja zaznaczania nieregularnego (Scribble Select) umożliwia podświetlenie elementu obrazu, który ma zostać zachowany i obszarów do usunięcia. Podczas łączenia elementów różnych zdjęć za pomocą dotyku można zarejestrować trudne do zaznaczenia elementy, takie jak np. włosy. Aplikacja pomaga odnaleźć obrazy, udostępniać prace i wyświetlać komentarze dzięki integracji z serwisem Facebook i wyszukiwarką Google. Dzięki funkcjom synchronizacji pliki będzie można otwierać w programie Adobe Photoshop.

- Adobe Collage: pomaga twórcom rejestrować i opracowywać pomysły i koncepcje, umożliwiając połączenie obrazów, rysunków, tekstu i plików pakietu Creative Suite oraz przedstawienie ich na koncepcyjnych tablicach nastrojów. Dostępne funkcje obejmują importowanie obrazów, cztery rodzaje piór do rysowania, dodawanie tekstu i stosowanie kolorowych motywów. Pliki można udostępniać i przesyłać, a następnie otwierać w programie Adobe Photoshop.

- Adobe Debut: umożliwia twórcom prezentowanie projektów klientom i partnerom w dowolnym miejscu. Program otwiera przeznaczone na tablety wersje plików pakietu Creative Suite, umożliwiając przeglądanie na tych urządzeniach takich treści jak warstwy programu Photoshop i tablice programu Illustrator. Narzędzie do wstawiania znaczników służy do dodawania notatek i rysunków w górnej części pracy, które zapewniają autorowi informacje zwrotne.

- Adobe Ideas: narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej. Kreski wprowadzane za pomocą piórka lub palca są gładkie na każdym poziomie powiększenia. Rozpoczynając od pustego płótna, użytkownicy mogą wybrać kolorowe motywy i wstawić obrazy obsługiwane przez tablety. Wszystkie elementy można kontrolować jako osobne warstwy. Gotowe projekty można otworzyć w programie Adobe Illustrator i Photoshop.

- Adobe Kuler: ułatwia tworzenie kolorowych motywów. Kolory można odkrywać dzięki setkom tysięcy motywów programu, które są dostępne za pośrednictwem społeczności twórców. Twórcy mogą zaangażować się w społeczność dzięki funkcji oceniania i komentowania motywów, które można wyeksportować jako próbki kolorów do projektów opracowywanych w pakiecie Adobe Creative Suite.

- Adobe Proto: umożliwia opracowywanie interaktywnych modeli szkieletowych i prototypów stron www oraz aplikacji mobilnych przeznaczonych na tablety. Pomysły można omawiać i udostępniać zespołom oraz klientom za pomocą interfejsu dotykowego. Gesty umożliwiają wyrażenie koncepcji projektu, wyjaśnienie struktury strony www oraz zaprezentowanie interaktywności. Modele szkieletowe i prototypy mogą zostać wyeksportowane w standardowym formacie HTML, CSS i JavaScript, a następnie udostępnione w przeglądarkach w celu przeprowadzenia ich analizy i zatwierdzenia.

Aplikacje Adobe Touch na urządzenia działające pod kontrolą systemu Android będą dostępne w listopadzie 2011 roku, a oprogramowanie obsługujące system iOS - na początku 2012 roku. Program Adobe Ideas na urządzenia iPad jest już dostępny. Cena każdej aplikacji Adobe Touch obejmuje dostęp do funkcji przeglądania, udostępniania i przesyłania plików z użyciem platformy Adobe Creative Cloud. Szczegóły dotyczące cen całego rozwiązania Adobe Creative Cloud i rozszerzonych funkcji dostępnych w nim aplikacji, usług i społeczności zostaną opublikowane na początku listopada 2011 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adobe prezentuje aplikacje Tablet Touch

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl