SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adrian Klarenbach bez konsekwencji dosadnego tweeta do ministra, w „Minęła 8” zadebiutował Bartłomiej Graczak

Adrian Klarenbach wyjaśnił kierownictwu TAI dosadny wpis twitterowy skierowany do ministra Joachima Brudzińskiego. Wobec dziennikarze nie zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne, bez zmian prowadzi też wywiady w Polskim Radiu 24. Natomiast jako gospodarz „Minęła 8” i „Minęła 9” w TVP Info zadebiutował Bartłomiej Graczak.

Od lewej: Adrian Klarenbach i Bartłomiej Graczak, fot. TVP Info Article

Adrian Klarenbach z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim polemizował na Twitterze w poniedziałek wieczorem. Polityk kilka godzin wcześniej skrytykował bicie kukły Judasza podczas uroczystości Wielkiego Piątku w Pruchniku.

- Nie znam tradycji zachodniopomorskiej, ale Panie Brudziński odwal się Pan od podkarpackiej. Judasz był żydem, chyba że chcesz Pan zmieniać historię - stwierdził Klarenbach. Po fali krytycznych komentarzy przeprosił za sformułowanie „odwal się Pan”.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na pytania Wirtualnemedia.pl o ewentualne działania firmy w tej sprawie. Natomiast nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która odpowiada w TVP za wszystkie programy informacyjne i publicystyczne, przyjęło wyjaśnienia Adriana Klarenbacha co do wpisu i uznało, że przeprosiny kończą sprawę.

Klarenbach jest związany z TVP Info od początku 2016 roku, prowadzi część wydań „Minęła 20” (zazwyczaj w soboty i niedziele), „Minęła 8” i „Minęła 9”, a także piątkowe „Forum”. W stacji pracował już w latach 2007-2013, natomiast w latach 2013-2015 współpracował z Tele 5.

Dziennikarz współpracuje też z Polskim Radiem - we wtorek i środę tak jak wcześniej prowadził wywiady z cyklu „Rozmowa PR24”.

Klarenbach wcześniej przeprosił, nagana dla Gmyza za tweet

W styczniu br. Adrian Klarenbach przeprosił w „Minęła 20” za swoje stwierdzenie wypowiedziane tego samego dnia w „Woronicza 17” w kontekście zabójstwa Pawła Adamowicza.

Chodziło o słowa „Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie - taka śmierć, jaka śmierć - takie życie. Być może to jest odważna teza. Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć po tym ostatnim, mijającym tygodniu. Z tym pytaniem rozpoczniemy naszą dyskusję”.

Kierownictwo Telewizji Polskiej konsekwencje dyscyplinarne za wpis twitterowy wyciągnęły natomiast w lipcu ub.r. wobec Cezarego Gmyza, który określił prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf spolszczoną wersją wulgarnego niemieckiego słowa.

- W związku z wypowiedzią redaktora Gmyza, która wykracza poza kanon przyjętych w TVP norm zachowań i kultury, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej udzieliła mu nagany - poinformowała TVP.

Bartłomiej Graczak w TVP Info

W środę i czwartek „Minęła 8” i „Minęła 9” pierwszy raz prowadził Bartłomiej Graczak. Dziennikarz od miesiąca jest już w stacji gospodarzem pasm informacyjnych, przygotowuje też materiały do głównego wydania „Wiadomości”.

Graczak od października 2017 roku do końca ub.r. prowadził już pasma informacyjne w TVP Info, natomiast na początku br. dołączył do grona prowadzących programu „Twój Wybór” w TVP3.

Dziennikarz jest związany z Telewizją Polską od stycznia 2016 roku, kiedy został reporterem głównego wydania „Wiadomości” TVP. Wcześniej przez 2,5 roku pracował w Telewizji Republika - jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Według naszych informacji „Minęła 8” i „Minęła 9” będą też nadal prowadzili na zmianę Adrian Klerenbach i Krzysztof Świątek.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 210 028 widzów (3,4 proc. mniej niż rok wcześniej), a udział stacji w rynku oglądalności - 3,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adrian Klarenbach bez konsekwencji dosadnego tweeta do ministra, w „Minęła 8” zadebiutował Bartłomiej Graczak

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
***
Graczak w "Wiadomościach" , w serwisie TVP Info , w jakimś programie w TVP3 , nie wiem czy też w TVP Polonia , a teraz tam. Ostatnio wszędzie go pełno
15 5
odpowiedź
User
Abc
Pan by zmienił okulary.
11 4
odpowiedź
User
fff
graczak to ten z tym beznadziejnym hlosem nie da sie sluchac
17 5
odpowiedź
User
Pan Boczeg
Fakenbach w ślady Semki, a z Graczaka został się ino szalik
14 4
odpowiedź
User
ryszard
Bartek, naucz się mówić kon-sty-tu-cyj-ny.
Cwicz z korkiem w buzi.
Błagam
14 2
odpowiedź