SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adrian Klarenbach znika z TVP Info. Przeniesiony został do pasma „TVP3 Info”

Od 1 kwietnia Adrian Klarenbach będzie głównym prowadzącym nadawanego w TVP3 pasma informacyjnego „TVP3 Info” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To oznacza, że dziennikarz nie będzie już gospodarzem programów w TVP Info. - Szefostwo liczy, że Klarenbach znacząco wzmocni "TVP3 Info" - słyszymy w TAI.

Adrian Klarenbach, fot. TVP InfoArticle

W środę „Fakt” napisał, że dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła Adriana Klarenbacha w obowiązkach, po tym jak w sobotnim wydaniu „Minęła 20” rozwiązał zaproponowany przez posła Solidarnej Polski Mariusza Kałużnego zakład o to, czy w Polsce ktoś pobiera wyższą emeryturę niż Donald Tusk. Kałużny w to wątpił, więc zapowiedział, że gdyby taka osoba się do niego zgłosiła, przekazałby swoje miesięczne uposażenie poselskie na dom dziecka.

Okazało się, że wbrew sugestii polityka są tacy emeryci - Klarenbach pod koniec programu podał przykłady ponad 80-letnich osób mających znacznie wyższe emerytury niż lider PO.

Jak ustaliliśmy, Adrian Klarenbach rzeczywiście znika z TVP Info, lecz nie został zawieszony, tylko na stałe przechodzi do innej redakcji.

Od 1 kwietnia Klarenbach będzie głównym prowadzącym pasmo „TVP3 Info”. Jego nieobecność w ostatnich dniach w TVP Info tłumaczona jest tym, że obecnie przechodzi „intensywne wdrażanie w nowe obowiązki”. - Adrian będzie od kwietnia twarzą "TVP3 Info", które ma za zadanie znacząco wzmocnić. Szefostwo liczy na duże wzrosty oglądalności jeszcze w tym półroczu, a Klarenbach ma być ich „motorem” - słyszymy w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

O tym, że „TVP3 Info” będzie wzmacniane od wiosny, portal Wirtualnemedia.pl pisał już w styczniu br. Jak się dowiedzieliśmy, zyska ono nowych prezenterów i reporterów, a serwisy informacyjne będą docelowo nadawane co godzinę. "TVP3 Info" ruszyło we wrześniu 2022 roku. Pasmo przygotowywane jest przez Telewizyjną Agencję Informacyjną, nadawane jest w ramach pasma wspólnego TVP3 w dni powszednie od 10.00 do 14.30 (z przerwami na inne programy) oraz między 16.00 a 16.30.

Klarenbach prowadził w TVP Info kilka programów publicystycznych, m.in. „Minęła 8”, „Minęła 9” i „Minęła 20”. Po przejściu do „TVP3 Info” jego obowiązki - jak ustaliliśmy - zostaną rozdzielone pomiędzy pozostałych gospodarzy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W marcu Klarenbach zniknął już na tydzień z anteny TVP Info, po tym jak 5 marca w prowadzonym przez niego „Minęła 20” poseł PO Artur Łącki obarczył dziennikarzy mediów publicznych odpowiedzalnością za śmierć syna Magdaleny Filiks.

- Niech się pan spyta swoich kolegów, tych pseudodziennikarzy, tych kreatur, które upubliczniły dane tego chłopca, czy oni chcą następnych tragedii? Czy dopiero wtedy przyjdzie opamiętanie? Czy dopiero wtedy zrozumiecie, że Polacy nie chcą takiej polityki? Że Polacy nie chcą dawać, żeby ginęły ich niewinne dzieci. Czy dopiero oni to zrozumieją? - wyliczył Łącki. - Dopóki nie przeprosicie za to, dopóki ci pseudodziennikarze, te kreatury dziennikarskie nie poniosą konsekwencji ja, i też myślę żaden uczciwy polityk, nie przyjdzie do waszego programu. Nie pozwolimy, żebyście zabijali polskie niewinne dzieci - podkreślił.

Klarenbach nie zareagował na te zarzuty. - Jak pan słyszał, dałem się panu wypowiedzieć. Przykro mi, że akurat przy moim programie pan podjął taką decyzję o wyjściu z programu - skomentował.

Adrian Klarenbach w TVP Info z przerwą

Adrian Klarenbach jest związany z TVP Info od startu tego kanału w 2007 roku. Pracował tam do lata 2013 roku. Prowadził wówczas serwisy oraz programy publicystyczne (w tym „Minęła 20”), a także wieczory wyborcze. Wcześniej był gospodarzem „Kuriera” TVP3 oraz programów w TVP1 takich jak „Kawa czy herbata?”, „Kalejdoskop” czy „Agrolinia”. W Telewizji Polskiej zaczął pracę w 1995 roku.

Po rozstaniu z TVP przez prawie trzy lata współpracował ze stacją Tele 5, gdzie prowadził program publicystyczny „Bez pardonu”. Do TVP Info wrócił w styczniu 2016 roku. Pochodzi z Przemyśla, ukończył studia prawnicze na UMCS. Od stycznia 2017 roku współpracuje także z Polskim Radiem 24.

Średnia widownia pasma „TVP3 Info”, w okresie od 15 września 2022 roku do 4 stycznia 2023 roku, wyniosła 65 tys. osób. Udział TVP3 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 1,26 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,73 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 0,80 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Z TVP Info zniknęli Cholewińscy

Pod koniec października 2020 roku z TVP Info nagle zniknął Michał Cholewiński, po tym jak w trakcie dyskusji o masowych protestach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczającym prawo do aborcji powiedział: „Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę”. Równocześnie pasma informacyjne w stacji przestała prowadzić jego żona Agata Biały Cholewińska.

TVP oficjalnie nie komentowała spawy, według ustaleń Onetu obojgu dziennikarzom zaproponowano dołączenie do redakcji TVP Polonia i obniżkę zarobków.

Ostatecznie zdecydowali się przejść do Polsat News, Michał Cholewiński zaczął tam także prowadzić główne wydania „Wydarzeń”.

Dołącz do dyskusji: Adrian Klarenbach znika z TVP Info. Przeniesiony został do pasma „TVP3 Info”

73 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ggg
kolaborant
odpowiedź
User
Kosmiczna Mamba
Każdy kto źle spojrzy na PiS skończył tak jak syn posłanki z pomorza!! Jeden wódz, jedna partia!!!
odpowiedź
User
Bond
Agentura. Współpraca ze służbami.
odpowiedź