SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aero2: nowy sposób dystrybucji darmowego dostępu do internetu

Spółka Aero2 zobowiązała się zmienić sposób dystrybucji kart SIM umożliwiających dostęp do internetu oraz opłat z nią związanych.
 

Aero2: nowy sposób dystrybucji darmowego dostępu do internetu

"Zarówno prezes UKE, jak i spółka wyraziły gotowość do pełnej koordynacji działań mających na celu zmiany w zakresie zasad korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu. Zgodnie z sugestiami prezesa UKE, Aero2 zadeklarowało pilną zmianę sposobu dystrybucji kart SIM oraz wysokości i form opłat związanych z dystrybucją karty SIM" - czytamy w komunikacie, w którym UKE relacjonuje przebieg spotkania z zarządem spółki.

Wcześniej media informowały o trudnościach, z którymi spotykają się chętni do skorzystania z darmowej usługi dostępu do internetu. Chodzi m.in. o trudny dostęp do informacji nt. oferty, małą dostępność kart SIM oraz wysokie opłaty depozytowe.

"Wprowadzenie nowych rozwiązań, mających na celu uproszczenie procedury zapewniania bezpłatnego dostępu do internetu, może spowodować przejściowe utrudnienia w dostępie do kart SIM dla nowych użytkowników przy jednoczesnym nadaniu priorytetu zapewnieniu dostępu dla użytkowników już zarejestrowanych. Wszystkie przekazane zgłoszenia (formularze) i wpłacone depozyty (pod warunkiem spełnienia ich obu) otrzymane przez Aero2 do dnia 20 lipca 2011 r. będą sukcesywnie rozpatrywane" - czytamy dalej.

Według regulatora rynku, Aero2 zadeklarowało zmianę sposobu dystrybucji kart SIM (w pierwszym okresie za pomocą wysyłki, a w miarę możliwości jak najszybciej za pomocą partnerów dystrybuujących karty) oraz wysokości opłaty depozytowej, w tym także poprzez umożliwienie, w zależności od wyboru osoby zainteresowanej, wpłacenia depozytu lub nabycia karty SIM w cenie pokrywającej jedynie koszty jej produkcji i dystrybucji, w wysokości, która zostanie ustalona w toku dalszych rozmów.

Kolejne spotkanie spółki i UKE zaplanowani jeszcze na koniec lipca.

Świadczenie przez Aero usługi darmowego dostępu do internetu (o określonych parametrach) jest obowiązkiem wynikającym z warunków rezerwacji na rzecz Aero2 częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aero2: nowy sposób dystrybucji darmowego dostępu do internetu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
matematyk
Z jednej strony pojawiła się kwestia darmowego netu z Areo2, z drugiej opcja szybkiego internetu w Cyfrowym Polsacie - wkraczamy wyraźnie do cywilizowanego świata, między innymi dzięki inwestycjom Areo2 i Solorza Żaka.
odpowiedź
User
uone
Juz miesiąc czekam na informację kiedy moge odebrać kartę aero2.
odpowiedź