SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aflofarm dalej tnie wydatki na reklamę, mocno w górę Natur Produkt Zdrovit i Euro-Net Warszawa(Top 10)

Wydatki na reklamę w tradycyjnych mediach wzrosły w ośmiu pierwszych miesiącach br. o 7,6 proc., do 19,65 mld zł. Największy reklamodawca, czyli Aflofarm Farmacja Polska nadal je redukuje, podobnie jak Unilever Polska. Największy wzrost budżetów notują Natur Produkt Zdrovit i Euro-Net Warszawa.

fot. Shutterstock.comArticle

Wpływy reklamowe mediów tradycyjnych (bez internetu) wyniosły w okresie od stycznia do sierpnia br. 19,65 mld zł. Były o 7,6 proc. wyższe w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (na podstawie danych Kantar Media, dane cennikowe netto, bez rabatów).

Liderem wydatków pozostaje firma farmaceutyczna Aflofarm Farmacja Polska, mimo że kolejny miesiąc wydaje mniej niż przed rokiem. Jej budżet spadł bowiem rok do roku o 11 proc., z 1,41 mld zł do 1,26 mld zł.

Pozycję wicelidera rankingu utrzymuje sieć sklepów Lidl Polska z wydatkami w wysokości 465,2 mln zł – wyższymi w porównaniu do roku ub. o 20,3 proc.

Trzecie miejsce na podium należy do Natur Produkt Zdrovit. Ta firma zwiększyła nakłady na reklamę w mediach o 66,5 proc., z 242,7 mln zł do 404,1 mln zł w br.

Równie wysoką dynamiką wydatków może pochwalić się w omawianym okresie Euro-Net Warszawa. Ten marketer wydał w tym roku 302,3 mln zł, czyli 63,5 proc. więcej niż  w tym samym okresie ub.r.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zenith-prognozy-wzrostu-na-rynku-reklamy-polska-i-swiat-raport ##                      

Procter&Gamble zainwestował we wsparcie swoich marek 30 proc. więcej - 261,7 mln zł. O jedną czwartą więcej przeznaczyła z kolei na reklamy firma Terg - 308,8 mln zł wobec 245,9 mln zł przed rokiem.                                              

USP Zdrowie i Metro Group zwiększyły budżety marketingowe na tradycyjne media o ponad 20 proc. Pierwsza wydała 273,9 mln zł, a druga - 243,4 mln zł. Więcej wydał też producent słodyczy, Ferrero Polska - zwiększając wydatki z 235,4 mln zł do 266,5 mln zł.

Mniejsze nakłady niż rok wcześniej zanotował również Unilever Polska. Media zarobiły na promocji jego marek 262,5 mln zł, czyli 5,8 proc. mniej niż rok temu.

Dołącz do dyskusji: Aflofarm dalej tnie wydatki na reklamę, mocno w górę Natur Produkt Zdrovit i Euro-Net Warszawa(Top 10)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl