SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agata Młynarska będzie pomagać kobietom po rozwodzie. „Wiem, jak bardzo jest wtedy potrzebna osoba, która cię pociągnie za rękę”

Dziennikarka będzie pomagać kobietom po rozwodzie. W nowym programie TVN Style przeprowadzi metamorfozy pań, które po rozstaniu z mężem czują, że znalazły się na życiowym zakręcie. Agata Młynarska twierdzi, że doskonale rozumie te emocje, sama bywała bowiem w podobnej sytuacji. Gwiazda odczuwa również satysfakcję, że będzie mogła współtworzyć kanał, który do tej pory traktowała jako inspirującą konkurencję.

Agata Młynarska, fot. TVNArticle

W Polsce stale rośnie liczba rozwodów – z danych GUS wynika, że w 2017 roku rozstało się 65 tys. małżeństw, czyli ponad 20 tys. więcej niż trzydzieści lat wcześniej. Psychologowie są zdania, że emocje po rozwodzie można porównać do bólu towarzyszącego śmierci bliskiej osoby. Kobiety mogą odczuwać gniew, spadek własnej wartości, potrzebę izolacji od ludzi, wreszcie utratę sensu życia. W nowym programie TVN Style Agata Młynarska będzie wspierać rozwódki w odbudowie ich świata i przywracać im wiarę we własne możliwości.

– Program będzie poświęcony wszystkim dziewczynom, które myślą, że rozwód to koniec świata, a ja chcę powiedzieć, że świat się na rozwodzie nie kończy, a czasem nawet dopiero zaczyna się po rozwodzie, ponieważ można odkryć nowe możliwości w sobie – mówi Młynarska.

Gwiazda jest przekonana, że rozpad małżeństwa może się stać szansą na samorozwój i zbudowanie nowego, równie satysfakcjonującego, a czasem nawet bardziej udanego życia. Dlatego w programie „Ex-tra zmiana” przeprowadzać będzie całkowite metamorfozy uczestniczek – zmianie ulegnie nie tylko wygląd kobiet, lecz także kształt ich otoczenia poprzez rearanżację wnętrz, w których mieszkają. Agata Młynarska będzie pełnić rolę przewodniczki, pomagającej rozwódkom odnaleźć radość życia i przeprowadzającej je przez kolejne etapy procesu emocjonalnej rekonwalescencji.

– Sama przez to przeszłam, wiem, jak bardzo ważne jest to, żeby na nowo w siebie uwierzyć, żeby druga osoba wyciągnęła do ciebie rękę, żeby czasami głupi talerz, który ci przypomina dawne czasy, odważyć się stłuc, w sposób symboliczny zamknąć pewien etap, żeby zmienić się trochę i wyjść do ludzi, żeby spojrzeć na siebie na nowo – mówi gwiazda.

Dziennikarka twierdzi, że osobiście doświadczyła bólu po rozpadzie małżeństwa i przeszła przez wszystkie etapy rozwodowej żałoby. W czasie kariery dziennikarskiej spotkała ponadto wiele małżeństw przeżywających kryzys, choćby w programie „Zmiana pełną parą”, który robiła dla stacji TLC. Uważa, że każdy dziennikarz powinien mieć zdolności psychoterapeuty i być otwartym na innych ludzi i ich problemy. Magazyn „Ex-tra zmiana” stanowić będzie jednak zmianę nie tylko dla jego uczestniczek, lecz także dla samej gospodyni, Agata Młynarska pojawi się bowiem na antenie TVN Style.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że staliśmy się częścią TVN, a właściwie TVN stał się częścią Discovery, w którym mam przyjemność pracować od ponad 2 lat. Jest to dla nas fascynujące i zawsze przyglądałam się TVN, podziwiałam, była to bardzo inspirująca konkurencja i cieszę się ogromnie, że teraz będę tworzyć jeden z kanałów, czyli TVN Style – mówi gwiazda.

To kolejna zmiana w zawodowym życiu dziennikarki w ciągu kilku ostatnich lat. Po odejściu z TVP została dyrektorem ds. rozwoju stacji TLC, gdzie musiała uczyć się całkowicie nowych dla niej obowiązków i odmiennego stylu pracy. Gwiazda podkreśla, że dzięki temu poznała sposób działania wielkich międzynarodowych koncernów medialnych, nauczyła się współdziałać z zespołami zagranicznymi oraz pracować przede wszystkim w języku angielskim. Twierdzi, że człowiek stale powinien być otwarty na nowe możliwości. Obecnie wraca do tego, co zawsze lubiła najbardziej, czyli rozmów z ludźmi, te jednak również nie będą takie jak dawniej, media zmieniają się bowiem wraz ze społeczeństwem i postępem technicznym.

– Żyjemy w czasach internetu, konfrontuję się z nowym pokoleniem jako osoba prowadząca, często może dla nich nawet nieznana, bo to, że jestem 30 lat w mediach, wcale nie znaczy, że jestem znana przez młodych ludzi. To jest dla mnie ekscytujące, to jest ogromne, nowe wyzwanie, nowe otwarcie, sposób komunikowania, to jak mówisz, to jak ich słuchasz, to jest ciekawe, tego się cały czas człowiek musi uczyć – mówi Agata Młynarska.

Program „Ex-tra zmiana” zadebiutuje na antenie TVN Style w październiku 2018 roku.

Agata Młynarska twarzą TVN Style

W wyniku połączenia TVN i Discovery dziennikarka została twarzą i gwiazdą TVN Style, wesprze także nowe projekty programowe i biznesowe. Od września 2016 roku do czerwca 2018 roku Młynarska była dyrektor rozwoju kanału TLC (pochodzi on z portfolio Discovery). W latach 2013-2016 była związana z Telewizją Polską, gdzie współtworzyła i prowadziła program „Świat się kręci”.

Od 2006 do 2013 roku pracowała w Telewizji Polsat, była tam szefową zespołu nowych projektów oraz prowadziła programy w Polsacie i Polsat Cafe, a także koncerty i imprezy plenerowe. Wcześniej przez kilkanaście lat była związana z Telewizją Polską. Pracowała też jako redaktor naczelna magazynu „Skarb” dystrybuowanego w sieci drogerii Rossmann.

Przypomnijmy, że w wyniku integracji w kierowanym przez wiceprezesa TVN i Discovery Edwarda Miszczaka obszarze programowym wyodrębniono nowe jednostki, w tym jednostkę Lifestyle (TVN Style, TLC, Food Network, Travel Channel, HGTV i Discovery Life). Kieruje nią Małgorzata Łupina (zastępca dyrektora programowego TVN), która zarządza kanałami lifestylowymi wspólnie z Bartłomiejem Główczyńskim, który od 2013 roku jest szefem kanałów lifestylowych w Discovery.

Udział TVN Style w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,65 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agata Młynarska będzie pomagać kobietom po rozwodzie. „Wiem, jak bardzo jest wtedy potrzebna osoba, która cię pociągnie za rękę”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Coraz częściej panie równocześnie ze ślubem planują rozwód. Smutne czasy.
odpowiedź
User
Uważajcie na siebie
A kto powiedział, że związek musi być usłany płatkami róż? Wcale tak nie jest, to często konieczność zaakceptowania nowych wyzwań, obowiązków( tym bardziej jak pojawią się dzieci), to sztuka odpuszczania, czasem pójścia na kompromis, ugodę - wiele kobiet nie potrafi tego zaakceptować, chcą aby wszystko podporządkować pod ich plany i wizje, to one chcą brać się za rządzenie i nadzorowanie, jak nic nie idzie zgodnie z ich pomysłami to zaraz szantażują rozwodem, bo najlepiej sięgnąć po broń atomową i przy okazji siebie zniszczyć. Zasada jest prosta albo rozsądek, współpraca, dialog, wzajemne zaufanie i szczerość w związku albo wciskanie sobie kitu i chodzenie własnymi ścieżkami, które doprowadzą do rozwodu, bo któraś ze stron( na ogół kobieta) będzie miała tego dość. Bo prawda jest taka, że nam facetom zależy tylko na tym, aby było dobrze w rodzinie, domu, by było w sam raz, tak aby dało się żyć, a kobietom zależy ciągle na zmianach, ulepszeniach, tyle tylko, że to liberalne kobiece myślenie często okazuje się klęską, bo często chcąc dobrze okazuje się, że mogą zaburzyć zdrowy porządek i popsuć relację( słuchanie się koleżanek zamiast rodziny i najbliższego otoczenia, zasięganie porad od podejrzanych czasopism, dzielenie się prywatnymi sprawami i eksponowanie związku poprzez media społecznościowe - co zresztą jest bardzo ohydne i każda szanująca się kobieta powinna unikać tego typu pokus i być ponad to wszystko). I przestańcie traktować mężczyzn jak wrogów, bo my was nigdy w ten sposób nie taktowaliśmy, a tylko dlatego ostatnimi czasy zmieniliśmy o was zdanie z uwagi na obrzydliwy feminizm, który chce wam odebrać resztki kobiecości, zrobić z was egoistyczne potwory, myślące jedynie o karierze, przyjemnościach, bogactwie, byle tylko z daleka od obowiązków, dzieci, domu i rodziny. Nie pozwólcie na to aby role społeczne i zawodowe były odwracane tak jak robi się to w innych krajach, nie dajcie się sprowokować feministkom, to złe kobiety, które chcą wam zniszczyć życie i odebrać jego smak.
odpowiedź