SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agata Młynarska pożegnała się ze „Świat się kręci” (wideo)

Na koniec wczorajszego wydania „Świat się kręci” Agata Młynarska podsumowała swoją trzyletnią obecność w programie. - W tym sezonie jest to mój ostatni program w tym, a kto wie czy w ogóle nie mój ostatni - zaznaczyła.

Agata Młynarska, fot. TVPArticle

Na koniec środowego wydania „Świat się kręci” Młynarska podziękowała wszystkim swoim współpracownikom, gościom i innym osobom, z którymi spotykała się w programie. Zaznaczyła też, że dziękuje Telewizji Polskiej za okazane jej zaufanie.

- Mówię to z ogromnym przejęciem i wzruszeniem, ponieważ jest to na pewno w tym sezonie mój ostatni program w tym, a kto wie czy w ogóle nie ostatni mój program „Świat się kręci” - dodał. Zacytowała też fragment tekstu piosenki „Idź swoją drogą” autorstwa jej ojca Wojciecha Młynarskiego: „Bo przecież jest niejeden szlak, gdzie trudniej iść, lecz idąc tak / Nie musisz brnąć w pochlebstwa dym / I karku giąć przed byle kim / Rozważ tę myśl, a potem idź, idź swoją drogą”.

- Będę bardzo za Wami tęsknić... - podsumowała wieczorem dziennikarka listę podziękowań na swoim profilu facebookowym. - Moja podróż telewizyjna na pewno się nie kończy, może jedynie zmienić adres.Idę zawsze własną drogą, bez zginania karku… - zapowiedziała.

Emisja „Świat się kręci” w sezonie wiosennym skończy się w najbliższy piątek. Oprócz Agaty Młynarskiej prowadzącymi w ostatnich miesiącach byli Artur Orzech i Anna Popek, która dołączyła do programu w kwietniu.

„Świat się kręci” jest emitowany od września 2013 roku. Od początku jego główną prowadzącą jest Agata Młynarska, do której po pewnym czasie dołączył Maciej Kurzajewski (zniknął jesienią ub.r., po tym jak podał na antenie informację o programie Polsatu). Na początku maja zmieniła się pora emisji programu: z godz. 18:30 na 16:00, zamieniono go w ramówce z tureckim serialem „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem”.

Pod koniec maja członek zarządu Telewizji Polskiej Maciej Stanecki w wypowiedzi dla portalu Wirtualnemedia.pl ujawnił, że niepewna jest kontynuacja „Świat się kręci” po wakacjach. - Ten format jest też w jakiejś części, trudno konkretnie powiedzieć w jakiej - odpowiedzialny za słabsze wyniki oglądalności „Wiadomości”. Zupełnie nie jest skierowany do tej widowni, która wówczas nie ogląda programów informacyjnych konkurencji. Właściwie trudno powiedzieć, do kogo ten program jest skierowany - stwierdził Stanecki. Wytknął też wysokie koszty realizacji „Świat się kręci”.

Agata Młynarska polemizowała ze Staneckim na swoim profilu facebookowym. - Program „Świat się kręci” bez wątpienia znalazł całkiem sporą widownię. I nikt, kto choć trochę rozumie i zna mechanizmy rządzące tv, nie zgodzi się z opinią, że powstał program kierowany do „nieokreślonej publiczności”. Badania określają precyzyjnie kto nas ogląda, tak by scenariusz odpowiadał profilowi widza zasiadającego o konkretnej porze, przed konkretnym kanałem tv. To jest elementarz - napisała. - Stwierdzenie, że program „Świat się Kręci” jest odpowiedzialny za słabsze wyniki „Wiadomości”, które przecież startowały 20 minut po naszym programie, jest argumentacją niemerytoryczną. To już lepiej powiedzieć, że programu nie będzie. Do takiej decyzji każdy zarząd ma wszak prawo - dodała.

Na początku maja dziennikarka wzięła udział w marszu Komitetu Obrony Demokracji i partii opozycyjnych. - Tym, którzy myślą, że media są władzą przypominam o tym, że widzowie mają piloty! I jeśli ktoś tu ma władzę - to publiczność a nie prezesi - skomentowała na swoim profilu facebookowym.

Dołącz do dyskusji: Agata Młynarska pożegnała się ze „Świat się kręci” (wideo)

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiko
Kiedy "ciemny lud" wreszcie zobaczy, że TVP to Komuna, a Nie-komuną są Ci, którzy są przeciw PiS... Choć PiStv twierdzi odwrotnie.
odpowiedź
User
ona
Świat się kręci zawsze będzie programem Młynarskiej. Zawsze będzie kojarzony wyłącznie z Nią. Ewentualnie jeszcze z Kurzajewskim, który podczas choroby Agaty godnie Ją zastępował. Orzech, a Popek szczególnie to nieproszeni goście, którzy czują się gospodarzami. Agata zakończyła swoją przygodę z tym programem i... ja także.
odpowiedź
User
Eieio
Myślę, że świat się będzie dalej kręcił - tak z panią Młynarską, jak i bez niej.
odpowiedź