SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agata Tyszkiewicz: doradzałam RPO w sprawach społecznych, a nie świńskiej grypy

Agata Tyszkiewicz, prezes agencji PC Rowland, zaprzecza, jakoby miała wpływ na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w kwestii zakupu szczepionek na świńską grypę. Tyszkiewicz wyjaśnia, że kierowana przez nią firma nie pracuje już dla koncernów farmaceutycznych.

Agata Tyszkiewicz: doradzałam RPO w sprawach społecznych, a nie świńskiej grypy

Niejasności dotyczące współpracy Agaty Tyszkiewicz, prezes agencji public relations PC Rowland, jako doradcy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich pojawiły się po tym, jak ujawniono, że kierowana przez nią firma wśród swoich klientów wymienia koncerny farmaceutyczne takie jak GlaxoSmithKline czy Hexal Pharma. W mediach wysunięto przypuszczenie, że mogło to mieć związek z naciskami formułowanymi przez Janusza Kochanowskiego na rząd w kwestii szybkiego kupna szczepionek na świńską grypę. Rzecznik Praw Obywatelskich stanowczo zaprzeczył tym podejrzeniom, stwierdzając, że co prawda nie znał do tej pory przeszłości zawodowej Agaty Tyszkiewicz, ale jednocześnie nigdy nie konsultował z nią swojego stanowiska w kwestiach farmaceutycznych.

Sama Agata Tyszkiewicz w specjalnym oświadczeniu wyjaśnia, że doradzała RPO tylko i wyłącznie przy realizacji programów i inicjatyw społecznych, do czego zaproszoną je ze względu na doświadczenie w tym zakresie. Tyszkiewicz dodała, że kierowana przez nią agencja PC Rowland obsługiwała co prawda firmy farmaceutyczne, ale kilka lat temu. Ponadto współpraca dotyczyła zagadnień terapeutycznych i nie była w żaden sposób związana z tematyką grypy ani szczepionkami przeciwko niej. Agata Tyszkiewicz zaprzeczyła również, jakoby prowadziła z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich jakiekolwiek rozmowy dotyczące zdrowia, a w szczególności świńskiej grypy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agata Tyszkiewicz: doradzałam RPO w sprawach społecznych, a nie świńskiej grypy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl