SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Schulz brand friendly i 19°Południk tworzą nową agencję strategiczno-kreatywną

Agencja reklamowa Schulz brand friendly wspólnie z kolektywem 19°Południk inwestują w nową spółkę 19°Południk friendly connected. Zajmie się ona świadczeniem usług strategiczno-kreatywnych dla marek. Udziałowcy mają po 50 proc. akcji firmy. Na jej czele stanął Radosław Grzybowski.

Od lewej: Radosław Grzybowski, Wojciech Kotala Article

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, wszystkie aktywa 19°Południka będą sukcesywnie wnoszone do nowej spółki wraz z istniejącymi kontraktami. Tym samym w ramach 19 Południk friendly connected obsługiwane są: Lotos Paliwa, Dan Cake, Volvo Trucks, Goodyear, Bielmar.

Nowa agencja ruszyła na początku października i oferuje klasyczne usługi strategiczno-kreatywne dla marek, w tym platformy komunikacji, obsługa 360 stopni, strategia marki i jej pozycjonowanie, kreacja czy produkcja.

- Schulz na rynku działa już od ponad dwudziestu lat. Firma z tak dużym stażem potrzebuje nowych impulsów wzrostowych, dlatego zdecydowaliśmy się na powołanie nowego podmiotu. Mamy bardzo pozytywne doświadczenia w pracy z 19°Południkiem. 19°Południk friendly connected to dla nas szansa m.in. na ekspansję biznesową, która obejmie nowe segmenty rynku - mówi Wojciech Kotala, CEO Schulz brand friendly. Agencja ta ma w planach powołanie spółki mediowej w obszarze nowych technologii oraz drugiej, działającej w zakresie programistycznym.

Schulz brand friendly do 19°Południk friendly connected wniesie strategiczno-kreatywny know how, wsparcie new business, back office i obsługę prawną. 19°Południk ma z kolei dostęp do zasobów w dziedzinie nowych technologii oraz zna lokalny, śląski rynek.

- 19°Południk friendly connected będziemy mogli obsługiwać większą liczbę klientów przy zachowaniu naszych wysokich standardów jakości dla tych, których obsługujemy na zasadzie stałej współpracy – ocenia Radosław Grzybowski, CEO 19°Południk friendly connected, współzałożyciel 19°Południka.

Radosław Grzybowski na czele nowej agencji 

W zarządzie firmy obok Grzybowskiego zasiadają Paweł Mikołajec, drugi współzałożyciel 19°Południka (odpowiada za kreację) oraz Olga Grzybowska (odpowiedzialna za client service). Schulz brand friendly i19°Południk pozostają spółkami w pełni niezależnymi w zakresie obsługiwanych klientów.

Do tej pory obie firmy uczestniczyły w kilku przetargach. Efekty jednego z nich oglądać będzie można m.in. w najnowszej kampanii marki Vipsters.com. Wszystkie osoby pracujące w 19 Południk friendly connected to byli pracownicy i współpracownicy agencji 19 Południk. Obecnie jest to 7 osób, trwają także rekrutacje.

Kolektyw strategiczno-kreatywny 19°Południk na rynku działa od marca ubiegłego roku. W swoim portfolio ma takich klientów jak Dan Cake, Lotos Paliwa, Volvo Trucks czy Goodyear.

Schulz brand friendly na rynku istnieje od ponad 20 lat, obsługuje reklamowa m.in. marki OSM Piątnica, Wawel, Lubelska, Politan i Grupę Essilor.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Schulz brand friendly i 19°Południk tworzą nową agencję strategiczno-kreatywną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl