SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zofia Bugajna-Kasdepke, Sebastian Hejnowski i Joanna Poniatowska otwierają agencję SEC Newgate CEE

SEC Newgate CEE to nowa agencja public affairs, public relations i creative, którą założyli Zofia Bugajna-Kasdepke, Sebastian Hejnowski oraz Joanna Poniatowska. Inwestorem firmy jest globalna grupa firm PR SEC Newgate, która objęła w agencji 51 proc. udziałów.

Zarząd SEC Newgate CEE: Zofia Bugajna-Kasdepke, Joanna Poniatowska, Sebastian HejnowskiArticle

O planach wejścia na rynek nowej agencji public relations pisaliśmy na łamach Wirtualnemedia.pl w ubiegłym tygodniu.

SEC Newgate CEE stawia na rozwój regionalny

SEC Newgate CEE powstała z planem stworzenia siatki przedstawicielstw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jej większościowym udziałowcem została SEC Newgate, notowana na AIM London Stock Exchange globalna grupa PR, która posiada 36 biur na 6 kontynentach.

W wyniku kooperacji powstaje sieciowy hub na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, którego zadaniem jest dynamiczny rozwój SEC Newgate w regionie (otwieranie nowych biur, akwizycje). Już teraz agencja obsługuje klientów w Polsce i zagranicą.

- Z ponad 110 milionami mieszkańców i łącznym PKB przekraczającym 1200 miliardów dolarów rynek Europy Środkowo-Wschodniej ma ogromny potencjał. Region ten jest ważną częścią gospodarki europejskiej, jednocześnie niezwykle szybko się rozwija i generuje innowacje. Jestem przekonany, że elastyczne i zwinne podejście SEC Newgate wyrażone w tej inicjatywie będzie dokładnie tym, czego potrzeba, aby jak najlepiej wykorzystać tak niezwykłe możliwości związane z regionem CEE - komentuje Fiorenzo Tagliabue, Group CEO SEC Newgate.

Prezesem Sebastian Hejnowski

Prezesem SEC Newgate CEE jest Sebastian Hejnowski. Przez wiele lat współtworzył i zarządzał agencją MSL w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Był też prezesem agencji Leo Burnett oraz członkiem executive comittee Publicis Groupe w Polsce w latach 2017 -2020.

Funkcję founding partner i wiceprezeski agencji pełni Zofia Bugajna-Kasdepke. - Związaliśmy się z silną, prężnie rozwijającą się globalnie siecią PR. Z zapleczem SEC Newgate będziemy w stanie mieć stały dostęp do know-how oraz szybko budować naszą pozycję w regionie - zapowiada.

Bugajna-Kasdepke przez 10 lat pełniła stanowiska zarządcze w Publicis Groupe. Była dyrektorką zarządzającą MSL, następnie awansowała do struktur CEE i odpowiadała za rozwój biznesu w regionie Europie Środkowo-Wschodniej. Otwierała biura w Czechach oraz Turcji, integrowała zespoły w Rumunii, Bułgarii i Słowenii.

Przez trzy lata była chief communication officer w Publicis Communications, gdzie zajmowała się doradztwem dla zarządu. Jej doświadczenie zawodowe to także praca dla globalnych agencji sieciowych Edelman i Havas. Po odejściu z Publicisu, była  wiceprezeską i członkinią zarządu w firmie odzieżowej Risk Made in Warsaw.

Współzałożycielką agencji jest także Joanna Poniatowska, ostatnio związana była z "Vogue Polska", wspierając wydawnictwo w digitalowym rozwoju biznesu i bazy klientów.

Joanna Poniatowska przez blisko 10 lat pracowała w Grupie TVN Discovery gdzie przeszła drogę od strateżki działu reklamy do brand managerki odpowiadającej za marketing głównego kanału stacji - TVN. W latach 2006-2010 pracowała w Mediaedge:CIA (dziś Wavemaker) oraz Starcom. Ostatnio projektowo współpracowała z Vogue Polska

W zarządzie SEC Newgate CEE zasiadają także wiceprezes Fiorenzo Tagliabue oraz członkowie - Tom Parker i Sergio Penna.

20 specjalistów w SEC Newgate CEE

Jak podają założyciele w komunikacie, agencja "stawia na głęboką wiedzę specjalistyczną w konkretnych sektorach rynku oraz usługach", jej wyróżnikiem "ma być dostęp do konsultantów o tak wysokim profilu zawodowym, potwierdzonym zawodowymi sukcesami i różnorodnością zrealizowanych kampanii".

Poszczególnymi obszarami specjalizacji agencji zarządzają w randze managing partner: Katarzyna Żądło (corporate, finance & professional services, była dyrektor biura komunikacji korporacyjnej Pekao), Karol Poznański (health, były ex CEE cluster communications lead MSD, communications manager Poland & Baltics w Juul Labs), Iwona Golonko (obszar people; psycholożka biznesu, właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Maroney), Paweł Kocon (obszar agriculture & food; były dyrektor departamentu rozwoju rynku w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa).

Od lewej: Karol Poznański i Paweł Kocon

Do agencji dołączył także Jan Mróz jako senior advisor public affairs. To były dyrektor komunikacji, odpowiedzialny za start partii Wiosna, był też szefem komunikacji w kampanii parlamentarnej Lewicy w 2019 roku. Pełnił funkcję dyrektora biura prasowego klubu parlamentarnego Lewica.

Od lewej: Katarzyna Żądło, Iwona Golonko, Jan Mróz

Agata Rychlik odpowiada za kreację SEC Newgate CEE

Dyrektor kreatywną agencji została Agata Rychlik, w przeszłości creative head Leo Burnett i chief commercial officer Fundacji “Kosmos dla Dziewczynek”. Z branżą reklamową związana jest od 2006 roku, pracowała jako copywriterka i creative group headka w agencjach Leo Burnettt, MullenLowe Warsaw, JWT, LemonSky, Scholz & Friends Warszawa. Od 2014 roku tworzy kampanie dla marki jubilerskiej W.Kruk  jest też odpowiedzialna za tworzenie scenariuszy i reżyserię wszystkich filmów reklamowych marki.

Agata Rychlik

Biuro w Warszawie mieści się w ‘Europejski Offices’ przy Krakowskim Przedmieściu 13, zatrudnia dziś 20 specjalistów, obsługujących kilkunastu klientów.

Julia Kozak współpracuje z SEC Newgate CEE

Zasoby kompetencyjne SEC Newgate CEE zostały poszerzone dzięki strategicznej współpracy partnerskiej z zespołem butikowej firmy konsultingowej C.point, której współwłaścicielką jest Julia Kozak, była dyrektorka zarządzająca FleishmanHillard, która pracuje przy projektach konsultingowych i ESG jako affiliate partner SEC Newgate CEE. Zajmuje się komunikacją korporacyjną.

Julia Kozak

Dołącz do dyskusji: Zofia Bugajna-Kasdepke, Sebastian Hejnowski i Joanna Poniatowska otwierają agencję SEC Newgate CEE

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
88
Ładne kolory szminek
odpowiedź
User
Sergio
Mnóstwo młodej krwi.
odpowiedź
User
sec
Bardzo płaska ta struktura - sami partnerzy, chętni do zarządzania, doliczyłem się 10 szefów, ciekawe kto z nich będzie aktualizował bazy mediów :)
odpowiedź