SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja TVN na Igrzyskach w Vancouver

Agencja TVN (TVN News & Services Agency) będzie obsługiwała tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. W bezpośrednim sąsiedztwie wioski olimpijskiej zbuduje ona studio, które będzie pozwalało na pełną realizację programów na kilka kamer, w tym audycji na żywo.

Już dwa lata temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie TVN zrealizowała ponad 200 godzin transmisji wykonując zlecenia dla zagranicznych telewizji. -  Korzystając z tego doświadczenia w tym roku, przygotowaliśmy projekt dla stacji telewizyjnych, których ekipy będą obecne w Vancouver (sporty halowe) i Whistler (sporty nordyckie) – mówi Tomasz Nabakowski, dyrektor Agencji TVN.

- W Whistler będziemy obsługiwać feedpointy dogodnie zlokalizowane w różnych częściach miejscowości, umożliwiające realizację wejść „na żywo” i wysyłkę materiałów. Eurowizja nie będzie świadczyć usług z tego miejsca! TVN News & Service Agency jest jedynym obok światowego lidera APTN, operatorem oferującym globalną dostawę sygnałów. To dla nas bardzo duże wyzwanie, ale jednocześnie prestiż uczestniczenia w takim w przedsięwzięciu obok największych dostawców podobnych usług na świecie – dodaje Nabakowski.

Wszystkie feedpointy będą dostępne zarówno dla mediów posiadających akredytacje olimpijskie, jak i dla tych, którym takie akredytacje nie przysługują. Dostawa sygnałów do Europy będzie odbywać się poprzez dzierżawioną przez Agencję sieć światłowodową, co gwarantuje bardzo niskie opóźnienia nieprzekraczające sekundy i to niezależnie od lokalizacji odbiorcy.

Potwierdzonymi już klientami Agencji będą stacje z Europy, Ameryki oraz Japonii. Polskie kanały również potwierdziły korzystanie z oferty usług Agencji TVN.

W czasie trwania Igrzysk Agencja TVN uruchomi również specjalny serwis olimpijski, w którym będą umieszczane materiały wideo produkowane na miejscu przez redakcje nSport, TVN24 i Fakty TVN. Podczas igrzysk klienci Agencji będą mieli dostęp do ponad 100 klipów wideo zawierających m.in. aktualności dotyczące startów polskich, oraz zagranicznych sportowców w poszczególnych dyscyplinach, wywiady ze sportowcami, rozmowy z trenerami. W serwisie znajdą się też klipy o tematyce kulturalnej i społecznej.

Dołącz do dyskusji: Agencja TVN na Igrzyskach w Vancouver

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iti patataj!!!
i goodbye!
odpowiedź