SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Grzybowska-Zalewska za Magdalenę Kruszewską nową prezeską Sanofi

Agnieszka Grzybowska-Zalewska, dyrektorka generalna Sanofi Genzyme została nową prezeską firmy farmaceutycznej Sanofi w Polsce. Zastąpiła Magdalenę Kruszewską, która przechodzi do globalnych struktur firmy.

Agnieszka Grzybowska-ZalewskaAgnieszka Grzybowska-Zalewska

Agnieszka Grzybowska-Zalewska od ponad 20 lat obecna jest w branży farmaceutycznej w obszarze zarządzania oraz marketingu i sprzedaży. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektorki generalnej Sanofi Genzyme w Polsce – jednego z kluczowych business unitów Sanofi, oferującego przełomowe terapie z obszaru chorób rzadkich, onkologii, immunologii, i stwardnienia rozsianego.

Wcześniej odpowiadała za fuzję działalności operacyjnej firmy Genzyme z Sanofi w Polsce, jednocześnie pełniąc funkcje menedżerskie w obszarze sprzedaży i marketingu, rozwijając skutecznie portfolio leków chorób rzadkich.

Swoją karierę w branży farmaceutycznej rozpoczęła w 1998 roku w firmie Janssen-Cilag. Jest absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Gdańsku.

- Objęcie funkcji prezes zarządu Sanofi w Polsce to dla mnie wielkie  wyróżnienie i ogromne wyzwanie. Cieszę się, że moja wiedza oraz doświadczenie zostały docenione i że będę  jeszcze skuteczniej i w szerszym zakresie pracować na rzecz polskich pacjentów. Sanofi będąc solidnym partnerem dla władz zdrowotnych, umożliwia dostęp do portfolio innowacyjnych produktów w obszarze między innymi immunologii, kardiologii, onkologii, diabetologii, chorób rzadkich czy szczepionek. Od dwóch lat, w ramach strategii Play to Win, Sanofi przechodzi transformację w kierunku firmy biofarmaceutycznej, tworzącej przełomowe terapie, często w obszarach, w których, do tej pory, chorzy nie mieli żadnej opcji terapeutycznej. W Polsce, we współpracy z silnym zespołem lokalnym, będziemy kontynuować tę strategię. – powiedziała Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce.

Agnieszka Grzybowska-Zalewska obejmie stanowisko po dotychczasowej prezes Sanofi w Polsce - Magdalenie Kruszewskiej, która awansowała w ramach struktur globalnych Sanofi, obejmując od 1 listopada br. zarządzanie nowopowstałym regionem Europy Środkowej i Południowej Sanofi, jednocześnie nadal odpowiadając za region Europy Środkowej dla portfolio leków dojrzałych General Medicines. W skład nowego regionu Europy Środkowej i Południowej Sanofi wchodzi 7 krajów takich jak: Polska, Ukraina, Czechy, Węgry, Rumunia, Grecja oraz Izrael.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Grzybowska-Zalewska za Magdalenę Kruszewską nową prezeską Sanofi

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rjp
kim nowym?
odpowiedź