SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski wicenaczelnymi „Dziennika Wschodniego”

Wydawany przez Corner Media „Dziennik Wschodni” zmienił jednego zastępcę redaktora naczelnego na dwóch: Jerzego Szubielę zastąpili Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski, oboje dotychczas związani z działem internetowym. - Będziemy jeszcze mocniej stawiali na internetową wersję - zapowiada Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny „Dziennika Wschodniego”.

Paweł Buczkowski i Agnieszka Mazuś / Fot. Maciej Kaczanowski/ Dziennik WschodniArticle

Agnieszka Mazuś dotąd była wydawczynią papierowych wydań gazety, a wcześniej odpowiadała też m.in. za „Tygodnik Puławski", serwis internetowy i dział wideo. Z kolei Paweł Buczkowski do tej pory szefował działowi online „Dziennika Wschodniego".

- Oboje zachowują swoje kompetencje, jako zastępcy redaktora naczelnego będą dbali o jeszcze silniejszą nasza obecność w internecie. Zamierzamy mocniej stawiać na online, a zmiana jest tego przejawem. Widzimy,w  jakiej rzeczywistości funkcjonujemy jako wydawnictwo, trzeba bardzo dbać o internetowe wydania - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny gazety. Dodaje też, że dziennik w dalszym ciągu będzie stawiał w internecie bardziej na dziennikarstwo jakościowe, niż na clickbaity. – Ta filozofia nie zmienia się - podkreśla nasz rozmówca.

W 2018 roku „Dziennik Wschodni” odświeżył i zmienił swoją stronę internetową: wydawca zmienił wówczas umiejscowienie serwisów, które generują największy ruch, poprawił szybkość ładowania stron, zmienił także tryb wyświetlania galerii zdjęć. Pojawiły się nowe placementy reklamowe oraz formaty, które miały zwiększać przychody z serwisu.

Dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego, Jerzy Szubiela, rozstał się z wydawnictwem. Agnieszka Mazuś pracuje w „Dzienniku Wschodnim” pracuje od 2004 roku, a Paweł Buczkowski od 2006 roku. Buczkowski redaktorem online’u jest od 2010 roku, szefem tego działu został w ub.r.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że średnia sprzedaż „Dziennika Wschodniego” w lipcu 2020 roku wyniosła 3 140 egz. (spadek o 11,12 proc. r/r)
 

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski wicenaczelnymi „Dziennika Wschodniego”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl