SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Ogrodowczyk nie kieruje już departamentem strategii KRRiT. Znamy następcę

Po 12 latach Agnieszka Ogrodowczyk przestała kierować departamentem strategii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - podało biuro prasowe regulatora. Pełniącym obowiązki szefa tego departamentu jest teraz Patryk Juhre. Ta sytuacja jest jednak najprawdopodobniej tymczasowa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Jacek KowalskiArticle

Agnieszka Ogrodowczyk związana jest z KRRiT od 1993 roku, najpierw jako szefowa departamentu koncesyjnego, zaś od 2011 roku – jako dyrektor departamentu strategii. Jak informuje nas jednak Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Ogrodowczyk złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska - z powodów osobistych.

Jej funkcję przejął – jako pełniący obowiązki – szef departamentu multimediów, Patryk Juhre. Najprawdopodobniej jest to jednak tymczasowa sytuacja, gdyż Juhre łączy teraz dwa stanowiska i Rada będzie musiała zdecydować o tym, by na jednym z nich osadzić kogoś innego. 

Agnieszka Ogrodowczyk nie pożegnała się z KRRiT. Pracuje teraz jako ekspertka w gabinecie dyrektora biura Krajowej Rady.   

W ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przy spadku dotacji budżetowej z 37,6 do 31,2 mln zł zwiększyła koszty operacyjne o ponad 50 mln zł, do 87,4 mln. W konsekwencji jej strata netto pogłębiła się z 11,7 do 50 mln zł. wydatki na wynagrodzenia zwiększyły się z 14,41 do 15,87 mln zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 2,99 do 3,28 mln zł. W sprawozdaniu nie podano jednak, ile osób zatrudnionych było w 2022 roku w Krajowej Radzie.

 

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Ogrodowczyk nie kieruje już departamentem strategii KRRiT. Znamy następcę

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hydraulik
Pani Tereska? To tęga głowa
odpowiedź
User
Dariusz
"w której pracuje wciąż jako eksperta w gabinecie dyrektora biura."
Pani eksperta(!) Agnieszka : )
odpowiedź
User
Zert
Dyrektor Myszka w końcu zaczął wietrzyć korytarze na 3 piętrze:) Panie Dyrektorze Juhre powodzenia!
odpowiedź