SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Radwańska: moje nagie zdjęcia nie są niemoralne, tylko promują sport

Agnieszka Radwańska odniosła się do zarzutów wobec jej rozbieranych fotografii zamieszczonych w piśmie „The Body Issue”. - Zdjęcia oczywiście nie miały nikogo urazić, a odczytywanie ich jako niemoralne jest wyraźnie sprzeczne z profilem magazynu - podkreśliła tenisistka.

Agnieszka Radwańska, „The Body Issue”

Agnieszka Radwańska, „The Body Issue”

Nagie zdjęcia Agnieszki Radwańskiej znalazły się w opublikowanym 12 lipca „The Body Issue”, specjalnym wydaniu magazynu ESPN (zobacz je i przeczytaj więcej). Radwańska znalazła się w grupie kilkunastu sportowców i sportsmenek z całego świata, którzy pozowali nago, żeby promować uprawianie sportu i zdrowy styl życia (obejrzyj wszystkie fotografie).

Pytani przez Wirtualnemedia.pl eksperci od marketingu sportowego ocenili, że rozbierana sesja nie wpłynie negatywnie na karierę Radwańskiej (przeczytaj te komentarze). Jednak w środowiskach konserwatywnych fotografie zostały ocenione surowo. - Nie widziałem zdjęć Agnieszki Radwańskiej i nie zamierzam ich oglądać. A powód jest niezmiernie prosty. Mam wrażenie, że nagość kobiety przeznaczona jest dla jej męża, tak jak nagość mężczyzny dla jego żony - stwierdził publicysta Tomasz Terlikowski. Natomiast organizatorzy akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, której jedną z ambasadorek była Radwańska, wykluczyli ją z kampanii, określając jej nagie zdjęcia jako niemoralne i świadczące o jej „smutnym osobistym upadku” (więcej na ten temat).

W weekend po raz pierwszy głos w tej sprawie zabrała sama Agnieszka Radwańska, zamieszczając oświadczenie na swoim fanpage’u facebookowym. - Dla tych z moich fanów, którzy nie są zaznajomieni z tematem - magazyn ESPN „The Body Issue” ukazuje piękno wysportowanego ciała najlepszych sportowców na świecie. Prezentowani są zarówno mężczyźni jak i kobiety, niezależnie od wieku, bez względu na kondycję czy rozmiar - stwierdziła tenisistka. - Zdjęcia oczywiście nie miały nikogo urazić, a odczytywanie ich jako niemoralne jest wyraźnie sprzeczne z profilem magazynu. Co więcej, zdjęcia te nie zawierają żadnych nieprzyzwoitych treści - oceniła.

Zdaniem Radwańskiej zdjęcia służą promocji sportu i zdrowego stylu życia. - Bardzo ciężko trenuję, by utrzymać moje ciało w formie i to właśnie jest myśl przewodnia tego materiału oraz całego magazynu. Jeśli przeczytacie wywiad, przekonacie się, że poświęcony jest on tylko i wyłącznie mojej pracy jako sportowca i temu co muszę robić, aby pozostać w jak najlepszej kondycji w czasie nadchodzących turniejów - opisała zawodniczka. - Niektórzy przedstawiciele prasy (i nie tylko) insynuowali, że otrzymałam za tę sesję wynagrodzenie, a to nie jest prawda. Ani ja, ani inni sportowcy nie otrzymali takiego wynagrodzenia. Zdecydowałam się na udział w tej sesji, by zwrócić uwagę młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, na ich kondycję i zdrowie oraz zachęcić do regularnych ćwiczeń - zadeklarowała.

Oświadczenie Radwańskiej spotkało się z pozytywnymi reakcjami na Facebooku - zawierający je wpis w ciągu doby zebrał ponad 7,5 tys. like’ów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Radwańska: moje nagie zdjęcia nie są niemoralne, tylko promują sport

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radwanska
Piekna kobieta piekne wysportowane CIALO i nic tu nie ma nie przyzwoitego. Jesli komus sie nie podoba nie musi ogladac proste. Teresa
21 18
odpowiedź
User
kamil
Terlikowski to jeden wielki histeryk.
21 12
odpowiedź
User
LoMo
hipokryci rzucili się na Panią Agnieszkę ..myślę że po prostu zawiedli się oglądając fotki i tyle liczyli na coś więcej nie mogli się po-maturbować pseudo-chrześcijanie...
17 16
odpowiedź
User
Zbee
Niektórzy nazywają to sportem. Ale są na to inne, właściwsze nazwy.
18 24
odpowiedź
User
Jacek
Zazdrość w oczy kole i tyle!
13 16
odpowiedź