SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Była członkini zarządu Agory zainwestowała w ośrodek psychoterapii

Agnieszka Sadowska, w latach 1999-2021 związana z Agorą, kupiła większościowy pakiet udziałów ośrodka psychoterapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT i dołączyła do jego rady nadzorczej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Agnieszka Sadowska, fot. Agencja Gazeta Article

Agnieszka Sadowska objęła 133 udziały Centrum CBT o nominalnej wartości 66,5 tys. zł. 47 udziałów ma wiceprezes spółki Paweł Szeplewicz, a łącznie 82 udziały - spadkobiercy Agnieszki Pisuły.

Równocześnie w firmie utworzono radę nadzorczą, w której oprócz Agnieszki Sadowskiej są Adam Janczewski i Jan Niepiekło. Natomiast stanowisko prezesa objęła Joanna Szyman, od jesieni 2018 roku zarządzająca też NEO Hospitalem.

Ponadto Agnieszka Sadowska ma 20 proc. udziałów spółki Centrum CBT EDU, której pozostałe walory należą do Centrum CBT.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Centrum CBT to ośrodek skupiony na psychoterapii poznawczo-behawioralnej, prowadzi m.in. szkołę psychoterapii dla psychologów i psychiatrów, ośrodek doskonalenia nauczycieli oraz poradnię dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Działa od dwóch dekad.

Spółka Centrum CBT w 2021 roku (danych z ub.r. nie ma jeszcze w elektronicznym KRS) osiągnęła wzrost przychodów z 3,44 do 8,27 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 632,3 do 511,2 tys. zł.

Agnieszka Sadowska w Agorze przez dwie dekady

Jesienią 2021 roku Agnieszka Sadowska po 22 latach pracy pożegnała się z Agorą, w której od marca 2017 roku jako członkini zarządu odpowiadała za segmenty prasy (w tym działalność poligraficzną), internetu i reklamy zewnętrznej. Gdy w połowie 2021 roku wybuchł konflikt „Gazety Wyborczej” z władzami Agory, zespół „GW” wśród swoich żądań wymienił odsunięcie Sadowskiej od rozmów w sprawie integracji biznesowej dziennika z portalem Gazeta.pl oraz reprezentowania „GW” w zarządzie firmy.

W Agorze Agnieszka Sadowska pracowała od 1999 roku. Początkowo była analitykiem, potem w dziale nowych przedsięwzięć odpowiadała za przejęcia i inwestycje oraz była szefową działu kontrolingu i rozwoju biznesu. Od 2008 do 2013 roku była dyrektorem serwisów e-commerce, zarządzającą księgarnią internetową Publio.pl oraz zastępcą dyrektora pionu projektów specjalnych.

W 2014 roku Sadowska została dyrektorem projektów telewizyjnych w Grupie Agora, odpowiadała za stacje Stopklatka i Metro, sprzedane potem odpowiednio do Kino Polska TV (Agora zbyła posiadane 41 proc. akcji) i Discovery Polska. Zasiadała też w radach nadzorczych kilku spółek zależnych Agory, m.in. AMS, Yieldbirda i Heliosa.

Dołącz do dyskusji: Była członkini zarządu Agory zainwestowała w ośrodek psychoterapii

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Różowa landryna
Depresji albo raka to się można nabawić współpracując z fałszywimi szefowymi z Agory. Faktura na warsztaty dla całej firmy z kasy na szkolenia już wystawiona? Dla koleżanki na śmieciówce pytam
29 1
odpowiedź
User
Twoje imię
No to się teraz ziemia zatrzęsie u rekinów biznesu po takiej inwestycji za 60k. (po prostu pożyczyła znajomym, którzy ją leczyli- wielkie mi co)
20 0
odpowiedź
User
Monika Bażant
Po pracy w Agorze psychoterapia jest wskazana.
25 2
odpowiedź