SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w biurze zarządu Eurozetu. Utworzono nowe stanowisko

Agnieszka Siekiera objęła nowo utworzone stanowisko kierowniczki Biura Zarządu Grupy Eurozet – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl.

Grupa Eurozet w wewnętrznej wiadomości do zespołu, do której dotarły Wirtualnemedia.pl, poinformowała, że w biurze zarządu nastąpiły zmiany organizacyjne w związku z powstaniem połączonego działu biura zarządu i administracji.

Agnieszka Siekiera awansowała na nowo utworzone stanowisko kierowniczki biura zarządu. Od 1 maja zarządza pracami biura w całej Grupie Eurozet, w skład którego wszedł wyodrębniony zespoł z ulic Czerskiej i Żurawiej w Warszawie. Siekiera raportuje bezpośrednio do dyrektorki biura zarządu i administracji Katarzyny Perkman.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od początku maja w połączonym zespole biura zarządu pod kierownictwem Siekiery pracują sekretarz zarządu ds. korporacyjnych i prawnych Aneta Konca, specjalistka ds. korporacyjnych i prawnych (obsługa spółek z Żurawiej) Małgorzata Wieczorek, starsza specjalistka ds. korporacyjnych i prawnych (obsługa spółek z Czerskiej) Małgorzata Gołębiewska oraz młodsza specjalistka ds. korporacyjnych i prawnych (obsługa spółek z Czerskiej) Izabela Więckowska.

Biuro zarządu obsługuje spółki Eurozetu w obszarze korporacyjnym i prawnym, koordynuje współpracę zarządu wewnątrz organizacji (z pracownikami, działami funkcyjnymi i całą grupą kapitałową) oraz na zewnątrz (m.in. z audytorami, regulatorami rynku radiowego, instytucjami finansowymi i powiązanymi podmiotami). Od początku maja biuro pełni też funkcję wspierająco-operacyjną dla działu prawnego grupy.

Niedawno Agora poinformowała, że zaczyna negocjacje z instytucjami finansowymi dotyczące finansowania na przejęcie reszty udziałów Eurozetu oraz refinansowanie obecnego zadłużenia całości. Zamierza pożyczyć maksymalnie 362 mln zł.

Na początku 2019 roku Agora za 130 mln zł przejęła 40 proc. udziałów Eurozetu, a w lutym ub.r., po prawomocnym uchyleniu przez sąd zakazu wydanego przez prezesa UOKiK, za 9,2 mln euro kupiła dalsze 11 proc. walorów nadawcy od czeskiego funduszu SFS Ventures za uzyskaną od niego pożyczkę. W lipcu ub.r. spłaciła 4 mln euro, a w grudniu - 4,77 mln euro (w obu przypadkach razem z należnymi odsetkami).

Od końcówki lutego do grudnia ub.r. Eurozet osiągnął 214 mln zł przychodów i prawie 30 mln zł zysku netto. Cały segment radiowy Agory zanotował w ub.r. 307 mln zł wpływów i 49 mln zł zysku operacyjnego.

W czwartym kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o 32,4 proc. do 438,1 mln zł zarobiła na czysto 50,9 mln zł. Rok wcześniej miała 30,5 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w biurze zarządu Eurozetu. Utworzono nowe stanowisko

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
12ew
sztuczny twór tylko P0 to by było gdzie usadowić kolejną "swoją" picz na etacie
odpowiedź
User
Bolko
a jaka loszkini na stanowisko "sprzątaczkini Biura Zarządu Grupy Eurozet"
odpowiedź
User
mike
Zatrudnimy piśmiennego człowieka w dowolnym wieku do spisywania tego co mówią członkowie zarządu. Wymagana biegła umiejętność pisania ze słuchu i kaligrafowania w języku polskim.
odpowiedź