SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Siuzdak-Zyga z przyczyn zdrowotnych odejdzie z zarządu Agory

Z końcem sierpnia z zarządem Agory pożegna się Agnieszka Siuzdak-Zyga. Przyczyną są kwestie zdrowotne, menedżerka pozostanie w firmie.

Agnieszka Siuzdak-Zyga, fot. Agora Article

W komunikacie giełdowym Agory poinformowano, że Agnieszka Siuzdak-Zyga złożyła rezygnację „ze względów osobistych i zdrowotnych oraz z uwagi na związaną z nimi planowaną, dłuższą nieobecność”. Funkcję członka zarządu przestanie pełnić 31 sierpnia.

Zaznaczono, że Agnieszka Siuzdak-Zyga „pozostanie w strukturach Agory”.

Siuzdak-Zyga do zarządu Agory została powołana na początku sierpnia ub.r. przez jego ówczesnych członków poprzez kooptację. Menedżerka nadzoruje pion Gazeta.pl.

Siuzdak-Zyga w Agorze od 16 lat

Agnieszka Siuzdak-Zyga jest związana z Agorą od 2006 roku. Przez większość tego okresu pracowała w segmencie Internet spółki, kolejno jako redaktor, wydawca, szefowa newsroomu i dyrektor serwisów informacyjnych.

Potem objęła funkcję dyrektora ds. wzrostu biznesu contentowego. Współtworzyła kierunki rozwojowe Gazeta.pl, testowała nowe możliwości biznesowe oraz odpowiadała m.in. za marketing, SEO oraz analizy biznesowe.

Natomiast w październiku 2018 roku została dyrektorem pionu Gazeta.pl, odpowiadała za zarządzanie tym obszarem, wynik finansowy oraz biznesowy rozwój portalu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pierwszym kwartale br. przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia do zarządu firmy został powołany Wojciech Bartkowiak, pod koniec ub.r. zgłoszony przez Agorę Holding, nadzoruje segment prasowy i pion administracji.

Natomiast od czerwca ub.r. w zarządzie Agory jest Tomasz Grabowski, został wybrany przez pozostałych członków w drodze kooptacji. Nadzoruje pion technologii, działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz rozwój innowacji technologicznych i dział big data. Poprzednio prze prawie 10 lat był związany z firmą Accenture.

W zarządzie Agory są również Bartosz Hojka (od połowy 2013 roku, od marca 2014 roku pełni funkcję prezesa) odpowiadający m.in.  za segment radiowy i pion sprzedaży korporacyjnej, Tomasz Jagiełło (od połowy 2013 roku) nadzorujący Helios, Next Film, Wydawnictwo Agora i działalność gastronomiczną oraz Anna Kryńska-Godlewska (od listopada 2017 roku) odpowiadająca za piony finansów i administracji, technologii, nowych przedsięwzięć oraz dział prawny.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Siuzdak-Zyga z przyczyn zdrowotnych odejdzie z zarządu Agory

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
trochę rozwagi
W takich sprawach to byście sobie darowali i nie publikowali tekstu. Pobudza to ploty i zwyczajnie możecie ją krzywdzić.
13 13
odpowiedź
User
vxcx
choroby psychiczne??
13 4
odpowiedź
User
Tygodniu RB
Bardzo zły komunikat
10 4
odpowiedź