SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora: 1,2 mln zł na fundusz mieszkaniowy dla pracowników

Zarząd Agory zdecydował o przesunięciu 1,2 mln zł na fundusz mieszkaniowy, z którego pracownicy mogą dostawać zwrotne wsparcie na zakup i remont nieruchomości. Działająca w firmie „Solidarność” chce, żeby zatrudnieni dostali też drugi w br. dodatek inflacyjny.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe) Article

- Ponieważ czasy są trudne, a raty kredytów mieszkaniowych rosną, podpisaliśmy właśnie porozumienie z zarządem. Zgodnie z nim Agora przesunie dodatkowy 1 mln 200 tys. zł do funduszu mieszkaniowego (ponieważ pula przeznaczona na ten rok już się wyczerpała) - poinformowano na profilu facebookowym „Solidarności” w Agorze i nadającej TOK FM spółce Inforadio.

- Całość tej kwoty jest przeznaczona na pożyczki mieszkaniowe – zachęcamy do korzystania! - dodano. Środki z funduszu można przeznaczyć dla kupno lub remont mieszkania czy domu. Potem pracownicy zwracają pieniądze, przy czym na warunkach korzystniejszych niż przy kredycie bankowym.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ponadto związkowcy zaczynają rozmowy z zarządem Agory w sprawie kolejnego dodatku wo wynagrodzeń związanego z inflacją. - Spotkanie, podczas którego będziemy omawiać finansową zdolność spółki do wypłaty kolejnej transzy dodatków, jest właśnie umawiane – odbędzie się w przyszłym, a maksymalnie w jeszcze kolejnym tygodniu. O wynikach rozmów oczywiście niezwłocznie Was poinformujemy - zapowiedziano.

 

W ramach poprzednich ustaleń pracownicy i stali współpracownicy Agory zarabiający do 8,3 tys. zł brutto dostali w sierpniu dodatki w kwocie od 1351 do 1751 zł brutto.

W pierwszej połowie br. koszty pracownicze w grupie kapitałowej Agora zwiększyły się o 22,3 proc. do 181,8 mln zł, a łączne zarobki członków zarządu poszły w górę z 1,19 do 3,84 mln zł. Zatrudnienie w firmie wzrosło o 88 do 2 375 etatów.

W drugim kwartale br. grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej). Najmocniej zwiększyły się wpływy kin Helios, przychody reklamowe wzrosły o 9,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Agora: 1,2 mln zł na fundusz mieszkaniowy dla pracowników

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciek
LOL i znowu lemingi górą, nic tylko się zatrudnić na Czerskiej za psie pieniądze, zadłużyć ponad stan a potem żądać by firma spłacała moją miniratkę. Ludzie wpadli jak frankowicze, mają niesprzedawalne bez straty mieszkania, każdy chce sprzedać, kupujących nie ma i nie będzie a leming zaskoczony że ma oddać trzykrotność mieszkania do banku, kula u nogi do emerytury i wyzerowanie comiesięcznej pensji na raty które są samymi odsetkami. Czerskie analfabety ekonomiczne wymyśliły więc sobie żeby firma ich spłacała ale jaja ha ha ha.
29 5
odpowiedź
User
Jan
Tych pieniedzy powinno byc wiecej. Przecie Adaaam zarabia 300k plus dodatki/msc a wielu ludzi 2k na umowe o dzielo. I jak sie nie podoba to wyp... Mobbing na kazdym poziomie. Dlaczego to robicie, a potem w mediach opowiadacie o wolnosci. Jaka jest wolnosc za 2k jak na mieszkanie i chleb nie starcza?
25 1
odpowiedź
User
PK
Ciekawe w jaki sposób będą to weryfikować i kto będzie decydował kto dostanie dodatek. Pewnie związkowcy pierwsi, a dla reszty nie starszy kasy.
16 3
odpowiedź