SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DM BDM radzi kupować akcje Agory, wyznacza cenę docelową na 16 zł

Dom Maklerski BDM wydał rekomendację „kupuj” dla spółki Agora. W raporcie cenę docelową akcji wyznaczono na poziomie 16 zł.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

Raport ze wznowieniem rekomendacji wydano 1 lipca br., przy cenie 13,2 zł za akcję. Analitycy DM BDM napisali w nim m.in.,  że do ścieżki wynikowej spółki w kolejnych okresach, szczególnie w obszarach kinowym i internetowym, podchodzą z optymizmem, zakładając poprawę rok do roku w roku 2019. - Pozytywnie na rezultaty powinny też wpływać zmiany w segmencie prasowym oraz zrestrukturyzowanie części drukarskiej. Zwracamy uwagę na zaktualizowaną przed rokiem strategię grupy, która zakłada osiągnięcie 155-165 mln zł EBITDA w '22 (wg MSR 17; nasze prognozy są w pobliżu dolnej granicy) - napisano w raporcie. - W przypadku realizacji naszych założeń spółka jest handlowana z ponad 30 proc. dyskontem względem podmiotów o podobnym profilu działalności - czytamy.

W drugim kwartale 2019 roku - zdaniem analityków przygotowujących raport - Agora ma wypracować ok. 279 mln zł przychodów, blisko 32 mln PLN EBITDA raportowanej (wg metodologii MSR 17 15,3 mln zł) oraz 5,7 mln zł straty netto. Natomiast na cały 2019 rok specjaliści Domu Maklerskiego szacują 1,2 mld zł przychodów, ok. 180 mln zł EBITDA (wg MSR 17 ok. 110 mln zł) oraz niemal 19 mln zł zysku netto. W 2020 roku grupa ma - według wskazań - kontynuować wzrost rezultatów do 1,24 mld zł przychodów i 201 mln zł EBITDA (ok. 131 mln PLN wg MSR 17).

Według przedstawionego przez spółkę raportu, w pierwszym kwartale 2019 roku grupa kapitałowa Agora zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych netto o 10,9 proc. do 308,4 mln zł, 37,9 mln zł zysku EBITDA oraz 3,4 mln zł straty netto. Zwiększyły się jej przychody w kinach Helios - przychody ze sprzedaży biletów poszły w górę o 16 proc. do 76,8 mln zł, ze sprzedaży barowej - o 28,8 proc. do 30,9 mln zł, a z działalności filmowej - z 5 do 27,7 mln zł. W górę też poszły przychody ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” (o 7 proc. do 24,4 mln zł), natomiast zmalały w pionach internetu, radia i druku.

W piątek na zakończenie sesji kurs giełdowy Agory wyniósł 13,50 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DM BDM radzi kupować akcje Agory, wyznacza cenę docelową na 16 zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Kolejny raz tzw. niezależny (???) dom maklerski daje rekomendację ,,kupuj" dla firmy, która dywidendę wypłaca z kapitału zapasowego?
Która to firma kwartał w kwartał przynosi stratę?
Dla mnie to pachnie kryminałem.
odpowiedź
User
Brat Adama
Inwestować w Papa Diego? Nie kumam tego
odpowiedź
User
Swordfish
Przejmują Pasibusa. Na prasie przestają zarabiać, ale optymistycznie patrzą na wzrost sprzedaży burgerów, hot-dogów i popcornu.
odpowiedź
User
Ha, ha, ha!
W domyśle: „frajerze”
odpowiedź
User
lukier
a to mozna się bylo tego spodziewac bo maciek odchodzi z GL i moze z ago to wreszcie biznesy się moze odbiją
odpowiedź