SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zarząd Agory bez premii zbiedniał o prawie połowę

Łączne zarobki zarządu Agory w 2023 r. wyniosły 3,28 mln zł. Zmalały rok do roku o 45 proc., bo członkowie zarządu nie dostali premii. Najlepiej wynagradzany jest prezes spółki Bartosz Hojka.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasowe Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasowe

W ub.r. prezes Agory Bartosz Hojka zarobił 889 tys. zł (wszystkie kwoty w tekście to zarobki brutto), prawie całość to pensja podstawowa. Prawie 100 tys. zł mniej zainkasował Tomasz Grabowski (797 tys. zł), a po 665 tys. zł - Wojciech Bartkowiak i Anna Kryńska-Godlewska.

Tomasz Jagiełło zarobił natomiast 264 tys. zł, przy czym jako prezes sieci kinowej Helios dodatkowo zainkasował 401 tys. zł (wobec 386 tys. zł rok wcześniej).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rok wcześniej łączne zarobki zarządu Agory wyniosły 6,01 mln zł, z czego 2,65 mln zł stanowiły premie (wypłacono ją jeszcze także Agnieszce Sadowskiej, która rozstała się z firmą jesienią 2021 roku). Premie osób, które w zarządzie były przez cały 2022 rok wyniosły od 278 tys. zł (Tomasz Grabowski) do 832 tys. zł (Bartosz Hojka).

Agnieszka Siuzdak-Zyga, która z zarządu odeszła z końcem sierpnia 2022 roku, zarobiła w tamtym roku 609 tys. zł, a Wojciech Bartkowiak, powołany do zarządu w kwietniu 2022 roku, 436 tys. zł.

Członkowie zarządu Agory uczestniczą w programie motywacyjnym, w którym kryteriami są wynik EBITDA i wzrost ceny akcji spółki. W 2022 roku nie osiągnięto żadnego z wyznaczonych celów, więc firma nie zawiązała rezerw na późniejsze premie.

Natomiast na koniec ub.r. owe rezerwy miały wartość 3,82 mln zł, z czego 1,12 mln zł dla Bartosza Hojki, 680 tys. zł dla Wojciecha Bartkowiaka, a po 673 tys. zł dla Tomasza Jagiełło, Anny Kryńskiej-Godlewskiej i Tomasza Grabowskiego.

CZYTAJ TEŻ: 270 podpisów pod listem „Mamy dość!” dziennikarzy „Wyborczej”. Będzie spotkanie

Z kolei łączne zarobki sześciorga członków rady nadzorczej Agory wyniosły w ub.r. 624 tys. zł, tyle samo co rok wcześniej. Przewodniczący Andrzej Szlęzak zarobił 144 tys. zł, a pozostałe osoby (Wanda Rapaczynski, Tomasz Sielicki, Dariusz Formela, Maciej Wiśniewski i Tomasz Karusiewicz) - po 96 tys. zł.

W czwartym kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o prawie jedną trzecią zarobiła na czysto 50,9 mln zł. Po przejęciu Eurozetu skokowo zwiększyły się jej wyniki w pionie radiowym.

Dołącz do dyskusji: Zarząd Agory bez premii zbiedniał o prawie połowę

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mgr z MBA
Jak żyć? No jak ? A mikrokawalerek pod wynajem coraz droższe do zakupu.
22 4
odpowiedź
User
widz555
Gwiazdy TVPis wyciągały więcej.
12 8
odpowiedź
User
mu
Nie zarobiłem 1,6 mln zł. Zarobiłem tylko 900 tysięcy zł. Nędza i bieda.
Dajcie taki tytuł. Dobry jest.
26 5
odpowiedź