SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora inwestuje w produkcję filmów i rozwój sieci kin Helios

Kino i produkcja filmowa to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów w Grupie Agora. Prezes Agory zapowiada inwestycje zarówno w produkcje filmowe, jak i sieć kin Helios. - Prowadzimy rozmowy w celu pozyskania nowych lokalizacji i otwarć kin w kolejnych latach - stwierdził Bartosz Hojka, prezes Agory.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasowe Article

Należąca do Agory firma Next Film uczestniczyła w dystrybucji trzech filmów, debiutujących w  polskich kinach w pierwszej połowie tego roku - „Pokot” Agnieszki Holland”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Po prostu przyjaźń”. Produkcje miały łącznie widownię na poziomie 2,7 mln, co stanowi ponad połowę frekwencji w polskich kinach w pierwszym półroczu br.

- Cieszymy się ze spektakularnego sukcesu naszej działalności filmowej. Filmy, które wprowadziliśmy do kin w pierwszym półroczu tego roku, odpowiadały za połowę widowni na polskich produkcjach - mówił podczas spotkania z dziennikarzami i analitykami Bartosz Hojka, prezes Agory.

W planach jest rozszerzenie działalności Next Film - firma będzie producentem "Planu B" w reżyserii Kingi Dębskiej, który wejdzie do kin w lutym 2018 r.

W samym drugim kwartale 2017 roku, wpływy z segmentu film i książka Agora wyniosły 78,9 mln zł, co stanowi wzrost o 11,6 proc w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2016. Koszty operacyjne w tym segmencie spadły w analizowanym okresie o 5,6 proc. i wyniosły 80,5 mln zł.

Agora inwestuje także w rozwój własnej sieci kin – Hellios. W ciągu najbliższych kilku lat sieć ma zostać powiększona o lokalizacje w Stalowej Woli, Krośnie, Gdańsku i Katowicach. Na 2021 rok  w planach jest otwarcie kina w Piasecznie.

- Prowadzimy rozmowy w celu pozyskania nowych lokalizacji i otwarć kin w kolejnych latach – powiedział na konferencji podsumowującej wyniki finansowe w 2 kw. 2017 roku Bartosz Hojka.

Sieć kin Hellios w całej Polsce liczy 42 obiekty - w tym roku otwarto obiekt w Wołominie. Agora jest większościowym właścicielem sieci, a także Next Film, specjalizującej się w dystrybucji polskich produkcji (m.in. „Drogówka”, „Bogowie”).

W drugim kwartale br. Agora zanotowała 282,7 mln zł wpływów netto ze sprzedaży. Przychody ze sprzedaży biletów i sprzedaży barowej w kinach Helios zwiększyły się prawie o 40 proc.

Wpływy z segmentu filmowo-książkowego Agory w ubiegłym roku wyniosły 364 mln zł.

Przychody spółki Agora w drugim kwartale tego roku wyniosły 282,7 mln zł, a zysk netto - 0,7 mln zł. W całym półroczu Agora miała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży (to 0,2 proc. mniej niż rok wcześniej) i 573,4 mln zł kosztów operacyjnych (po spadku o 1,6 proc. w skali roku). Strata netto firmy zmalała z 11,1 do 5,4 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora inwestuje w produkcję filmów i rozwój sieci kin Helios

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Jezu, zapamiętajcie ten dzień. SOBOTA. 9.00. Odchodzę stąd. Nigdy już tu nie wrócę. To wiekopomna chwila. Pamiętajcie. Mam dość lewactwa. Wolę się zając hurtownią i nowym modelem dmuchawy "Lewak-won-2017" niż walczyć z zalewem lewactwa tutaj. I już tu nie wrócę. Ani ja, ani Krycha z Wałbrzycha. Pamiętajcie = nie wrócę!!!!! Żegnam.

do jutra
23 17
odpowiedź
User
Asia
Sieć wypożyczalni kaset VHS to świetlana przyszłość dla agory
28 14
odpowiedź
User
Auć...
Stratedzy firmy w końcu zrozumieli, że kształtowanie poglądów opinii publicznej w prost nie odnosi takich rezultatów jak wcześniej, wobec czego czas się przerzucić na przekaz pod progowy, bo gdzie lepiej narzuca się swoją wizję świata jak nie w kinie. Kiedy ktoś wspomni o "dzikim zachodzie", wszyscy wszak mamy pod powiekami postać wspaniałego szlachetnego kowboja z amerykańskich filmów, chociaż nie ma to nic wspólnego z prawdą historyczną. We wszystkich filmach wyprodukowanych przy współudziale "Agory", które widziałem dało się zauważyć to zjawisko a jak wiadomo młodzież, która nie pamięta przeszłości łatwo przyswaja sobie te wydawało by się "drobne" przeinaczenia i nieświadomie przyswaja sobie obraz zaprogramowany na pożądaną modłę. Nie inaczej jest z przedstawianiem czasów współczesnych. Odsyłam do grubych tomów napisanych na temat "miękkiej" propagandy w dziełach filmowych za czasów komunizmu i faszyzmu.
17 12
odpowiedź
User
wlad
Tak krytykowali pincet plus, a teraz to ich ratuje i z tego żyją. Ludzie w kinach zaczęli się pojawiać gdy im w portfelach przybyło. Największe zyski są na filmach dla dzieci - tam się idzie w kilka osób, dzieciakom trzeba dać jakieś słodycze i picie, no bo dziecku nie odmówisz, dla dziecka zrobisz wszystko, a dokładnie na tym kina mają przychody. Przeciętnych rodziców na to nie było stać do tej pory n ataki wydatek. Tak więc nie dość że wycieruchy korzystają z tego że ich Polacy nie posłuchali to jeszcze narzekają na to co się kraju dzieje.
16 12
odpowiedź
User
Ala
Czy przed projekcją będzie Kronika Filmowa Michnika? Jakiś kwadrans jąkania do narodu?
15 18
odpowiedź