SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora kupiła pakiet kontrolny Online Technologies HR. „Pozwoli to rozwinąć technologię i sprzedaż”

Agora skorzystała z oferty przejęcia kontrolnego pakietu udziałów spółki Online Technologies HR oferującej aplikację HRlink.pl do rekrutacji pracowników. - Spółka Online Technologies HR działa na rynku o dużym potencjale wzrostu, sama rosnąc w imponującym tempie. Nasza inwestycja pozwoli rozwinąć technologię i sprzedaż oraz zwiększyć udział rynkowy - zapowiada Agnieszka Sadowska, członek zarządu Agory.

Agnieszka Sadowska, fot. Agencja GazetaAgnieszka Sadowska, fot. Agencja Gazeta

Agora od września 2012 roku ma już 48 udziałów stanowiących 46,15 proc. kapitału Online Technologies HR. Teraz przejęła 32 kolejne udziały i 15 nowo utworzonych, a jej udział w kapitale spółki wzrósł do 79,8 proc. W efekcie jest uprawniona do powoływania zarządu i większości członków rady nadzorczej Online Technologies, a na dwie osoby, które sprzedały jej udziały, został nałożony zakaz prowadzenia działalności konkurencyjnej.

Ponadto Agora zyskała opcję call dotyczącą kupna wszystkich pozostałych udziałów Online Technologies HR, będzie mogła z niej skorzystać po zatwierdzeniu sprawozdań finansowych spółki za 2022 i 2023 rok. W tych terminach będzie też mogła w ramach opcji put sprzedać kupione właśnie udziały.

W komunikacie giełdowym Agory zaznaczono, że ostateczna cena nabytych udziałów będzie zależna od wysokości wpływów i wyniku EBITDA przejmowanej spółki. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Agory.

Firma dodała, że całkowita, łączna kwota jej inwestycji w Online Technologies HR to 7,7 mln zł.

Online Technologies HR oferuje platformę HRlink.pl

Spółka Online Technologies HR działa od ponad 7 lat, rozwija aplikację HRlink.pl służącą do optymalizacji i unowocześniania procesów e-rekrutacji. Platforma pozwala m.in. automatycznie zamieszczać ogłoszenia rekrutacyjne w darmowych i płatnych serwisach oraz łatwo zarządzać bazą kandydatów i komunikacją z rekrutowanymi osobami. Jest sprzedawana w modelu SaaS.

Z HRlink.pl korzystają zarówno małe i średnie firmy, jak też agencje rekrutacyjne oraz duże spółki, m.in. Manpower, LPP, Aviva, Adecco, AmRest i PKP.

W ub.r. firma zanotowała 5,5 mln zł przychodów i 104 tys. zł zysku netto. - Spółka Online Technologies HR działa na rynku o dużym potencjale wzrostu, sama rosnąc w imponującym tempie. Nasza inwestycja pozwoli rozwinąć technologię i sprzedaż oraz zwiększyć udział rynkowy. Narzędzia, które oferuje aplikacja HRlink.pl, już teraz cieszą się uznaniem także zagranicznych przedsiębiorców - argumentuje Agnieszka Sadowska, członek zarządu Agory.

Agora zapowiada, że będzie wspierać zespół zarządzający Online Technologies HR w realizacji strategicznej wizji rozwoju oraz planu marketingowego i sprzedażowego.

- Udało nam się wypracować jedno z największych pod względem liczby aktywnych abonamentów rozwiązań na polskim rynku e-rekrutacji. To oczywiście zasługa wysokiej jakości narzędzia, ale także kompleksowego wsparcia klientów w procesach rekrutacji online, jak np. pomoc w spełnieniu wymogów RODO. Inwestycja Agory to dla nas szansa na istotne zwiększenie skali działalności - podkreśla Arkadiusz Kuchto, prezes Online Technologies HR.

Agora zainwestowała w ROI Hunter i Eurozet

Jesienią ub.r. i w czerwcu br. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro. ROI Hunter oferuje platformę marketingową umożliwiającą firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka.

Natomiast w lutym br. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures.

W połowie ub.r. Agora w swojej strategii na lata 2018-2022 zapowiedziała, że przeznaczy prawie 500 mln zł na przejęcie, m.in. w sektorze marketingu internetowego i e-commerce.

W tym segmencie jest obecna także poprzez spółkę Yieldbird zajmującą się marketingiem programatycznym (ma 81,5 proc. jej udziałów). W ub.r. Yieldbird zanotował 93,31 mln zł przychodów i 5,73 mln zł zysku netto, wobec 68,77 mln zł przychodów i 4,04 mln zł zysku netto w 2017 roku.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Agora zanotowała wzrost przychodów o 7,8 proc. do 578,2 mln zł oraz 10 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł zysku przed rokiem). Mocno zwiększyły się wpływy z kin Helios i grupy AMS, a koszty obciążyło zamknięcie dwóch drukarni.

Dołącz do dyskusji: Agora kupiła pakiet kontrolny Online Technologies HR. „Pozwoli to rozwinąć technologię i sprzedaż”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Monika
Cześć Panowie,mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :)
odpowiedź
User
nonie
no nie tak, przeplacislicie bo trzeba było tam do tego hrlinka wysłać najpierw macka. On ma doswiadczenie i tak patrzac na jego sukcesy ostatnie to maks daje pol roku i biznes zaorany i byscie to kupili za pol ceny albo i mniej :))))))))))))))))))))))
odpowiedź