SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora ma problem z odzyskaniem ponad 13 mln zł. Negatywny wpływ na wynik spółki

Zarząd Agory poinformował o podjęciu decyzji o dokonaniu odpisu aktualizującego należności przeterminowane, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności. Ich suma wynosi 13,6 mln zł. Spółka nie zdradza nazwy kontrahenta, który zalega z płatnością.

Siedziba Agory, fot. materiały prasowe Article

- Odpis aktualizujący przeterminowane i zagrożone dużym prawdopodobieństwem nieściągalności należności może mieć istotny negatywny wpływ na wynik finansowy spółki i Grupy Agora, dlatego też zarząd spółki podjął decyzję o publikacji niniejszego raportu bieżącego. Szczegółowe informacje na temat jednostkowych i skonsolidowanych wyników finansowych spółki zostaną przekazane w śródrocznym skonsolidowanym i jednostkowym sprawozdaniu finansowym za okres od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r., które spółka opublikuje w dniu 10 sierpnia 2018 r - czytamy w komunikacie giełdowym.

Spółka nie podaje, o jakiego kontrahenta chodzi.

- Przez wzgląd na dobry obyczaj w relacjach biznesowych i ryzyka prawne nie ujawniamy nazwy kontrahenta, który zalega z płatnościami na rzecz Agory - informuje portal Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzecznik prasowa spółki.

Kwota 13,6 mln zł nie jest ostateczna

Jednocześnie zarząd podkreśla, że podana kwota 13,6 mln zł nie jest ostateczna i "może ulec zmianie w toku  przeglądu jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego spółki".

W komunikacie podano również, że zarząd "podjął wcześniej liczne działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenia ze strony kontrahenta. Obecnie spółka podejmuje kolejne zdecydowane i przewidziane prawem działania w celu odzyskania należnych jej płatności" - czytamy.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6 proc. do 278 mln zł oraz 9,7 mln zł zysku netto (wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej).

Największymi akcjonariuszami Agory pod względem udziału w kapitale są OFE PZU Złota Jesień (16,36 proc.), Agora-Holding (11,33 proc.), MDIF Media Holdings (11,24 proc.) oraz Nationale-Nederlanden OFE (9,76 proc.).

Do grupy Agory należą m.in. sieć kin Helios, Next Film (zajmujący się produkcją i dystrybucją filmów), firma reklamy zewnętrznej AMS, Grupa Radiowa Agory (obejmuje stacje TOK FM, Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda), Wydawnictwo Agora (publikuje książki i płyty). Firma wydaje też tytuły prasowe („Gazetę Wyborczą” i grupę magazynów) oraz serwisy internetowe (na czele z portalem Gazeta.pl).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora ma problem z odzyskaniem ponad 13 mln zł. Negatywny wpływ na wynik spółki

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wielki Piątrek ;)
Taki news w piątek 13ego;)
TAK ---> "Na koniec dnia".... może nikt nie zauważy;)!!!
66 20
odpowiedź
User
Zator płatniczy
Ale za taki zator warto wypić...do dna :D
63 20
odpowiedź
User
Sven
Niech podadzą kto zalega!
59 10
odpowiedź
User
zawer
pewnie chodzi o prawdopodobną upadłość Ruchu
79 9
odpowiedź
User
Prosta
Oj niedobrze. To teraz duży odpis musi chyba zrobić Gremi, a ma na głowie bank i zaostrzone warunki kredytowe. Będzie gorąco.
50 8
odpowiedź