SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora ma problem z odzyskaniem ponad 13 mln zł. Negatywny wpływ na wynik spółki

Zarząd Agory poinformował o podjęciu decyzji o dokonaniu odpisu aktualizującego należności przeterminowane, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności. Ich suma wynosi 13,6 mln zł. Spółka nie zdradza nazwy kontrahenta, który zalega z płatnością.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

- Odpis aktualizujący przeterminowane i zagrożone dużym prawdopodobieństwem nieściągalności należności może mieć istotny negatywny wpływ na wynik finansowy spółki i Grupy Agora, dlatego też zarząd spółki podjął decyzję o publikacji niniejszego raportu bieżącego. Szczegółowe informacje na temat jednostkowych i skonsolidowanych wyników finansowych spółki zostaną przekazane w śródrocznym skonsolidowanym i jednostkowym sprawozdaniu finansowym za okres od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r., które spółka opublikuje w dniu 10 sierpnia 2018 r - czytamy w komunikacie giełdowym.

Spółka nie podaje, o jakiego kontrahenta chodzi.

- Przez wzgląd na dobry obyczaj w relacjach biznesowych i ryzyka prawne nie ujawniamy nazwy kontrahenta, który zalega z płatnościami na rzecz Agory - informuje portal Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzecznik prasowa spółki.

Kwota 13,6 mln zł nie jest ostateczna

Jednocześnie zarząd podkreśla, że podana kwota 13,6 mln zł nie jest ostateczna i "może ulec zmianie w toku  przeglądu jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego spółki".

W komunikacie podano również, że zarząd "podjął wcześniej liczne działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenia ze strony kontrahenta. Obecnie spółka podejmuje kolejne zdecydowane i przewidziane prawem działania w celu odzyskania należnych jej płatności" - czytamy.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6 proc. do 278 mln zł oraz 9,7 mln zł zysku netto (wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej).

Największymi akcjonariuszami Agory pod względem udziału w kapitale są OFE PZU Złota Jesień (16,36 proc.), Agora-Holding (11,33 proc.), MDIF Media Holdings (11,24 proc.) oraz Nationale-Nederlanden OFE (9,76 proc.).

Do grupy Agory należą m.in. sieć kin Helios, Next Film (zajmujący się produkcją i dystrybucją filmów), firma reklamy zewnętrznej AMS, Grupa Radiowa Agory (obejmuje stacje TOK FM, Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda), Wydawnictwo Agora (publikuje książki i płyty). Firma wydaje też tytuły prasowe („Gazetę Wyborczą” i grupę magazynów) oraz serwisy internetowe (na czele z portalem Gazeta.pl).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora ma problem z odzyskaniem ponad 13 mln zł. Negatywny wpływ na wynik spółki

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wielki Piątrek ;)
Taki news w piątek 13ego;)
TAK ---> "Na koniec dnia".... może nikt nie zauważy;)!!!
odpowiedź
User
Zator płatniczy
Ale za taki zator warto wypić...do dna :D
odpowiedź
User
Sven
Niech podadzą kto zalega!
odpowiedź