SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora na skup akcji przeznaczy do 33,4 mln zł

Agora rozpoczęła realizację pierwszego etapu programu nabywania swoich akcji. W jego ramach spółka zakupi ok. 2,78 mln papierów za kwotę wynoszącą maksymalnie 33,36 mln zł. Nabyte akcje zostaną umorzone.

Article

- W pierwszym etapie skupu akcji własnych Agora zakłada nabycie 2 779 970 walorów spółki, z czego 2 500 000 to akcje na okaziciela notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a 279 970 to akcje imienne. Spółka sfinansuje skup akcji własnych ze środków własnych oraz kredytu w rachunku bieżącym - wyjaśnia Grzegorz Kossakowski, członek zarządu Agory.

Harmonogram skupu akcji własnych Agory w pierwszym etapie przewiduje przyjmowanie ofert sprzedaży od 25 sierpnia do 5 września br. Spółka oferuje nabycie akcji po 12 zł za sztukę. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji to 12 września br.  Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest Dom Maklerski BZ WBK SA.

Ogłoszony właśnie pierwszy etap skupu akcji własnych jest częścią programu przyjętego przez zwyczajne walne zgromadzenie spółki 24 czerwca br. (więcej na ten temat). Projekt uchwały w sprawie skupu papierów zgłosiło Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU (działające w imieniu Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU „Złota Jesień”).

W ramach realizacji programu Agora może nabyć do 3 638 380 akcji własnych, zarówno na okaziciela, jak i imiennych w celu ich umorzenia. Taka pula akcji stanowi nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego spółki.

Spółka podała, że drugi etap skupu akcji własnych zostanie ogłoszony nie później niż 30 czerwca 2015 roku.

Agora w I półroczu br. miała 524,8 mln zł przychodów i stratę netto wynoszącą 10,5 mln zł (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora na skup akcji przeznaczy do 33,4 mln zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
strun
"ostatnie podrygi konającej ostrygi"
11 8
odpowiedź
User
:P
@strun: obys sie nie mylil
10 8
odpowiedź
User
p:
to normalna strategia, trochę skupisz to cena nie będzie spadać. warto obserwować dywidendę i kurs i na tej podstawie podejmować decyzje o ew. zakupie kolejnych akcji agory. rozwijające się spółki mają raczej wzrosty i emitują nowe transze a nie skupują swoje akcje. chyba, że się z giełdy wycofują bo są tak mocne i mają za dużo gotówki. tu nam raczej ten drugi scenariusz nie grozi.
9 9
odpowiedź