SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora nabyła 2,5 mln własnych akcji za 30 mln zł

Agora w miniony piątek nabyła 2,5 mln własnych akcji za które zapłaciła 30 mln zł. Tym samym zrealizowała pierwszy etap programu nabywania swoich akcji. Zakupione papiery zostały umorzone.

Article

Nabyte akcje są akcjami na okaziciela notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie o wartości nominalnej 1zł za każdą akcję. Łącznie stanowią one 4,91 proc. kapitału zakładowego spółki oraz odpowiadają za 2,5 mln głosów na jej walnym zgromadzeniu (3,67 proc. głosów). Cena zakupu wynosiła 12 zł za akcję, czyli w sumie 30 mln zł.

Agora podała, że łączna liczba akcji na okaziciela zgłoszonych przez akcjonariuszy do sprzedaży w ramach oferty wyniosła aż 37 873 600 (akcjonariusze nie zgłosili akcji imiennych). Ponieważ spółka zamierzała z puli akcji na okaziciela nabyć jedynie 2,5 mln papierów, to średnia stopa redukcji wyniosła 93,4 proc.

Zrealizowany właśnie pierwszy etap skupu akcji własnych jest częścią programu przyjętego przez zwyczajne walne zgromadzenie spółki 24 czerwca br. (więcej na ten temat). Projekt uchwały w sprawie skupu papierów zgłosiło Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU (działające w imieniu Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU „Złota Jesień”).

W ramach realizacji programu Agora może nabyć łącznie do 3 638 380 akcji własnych, zarówno na okaziciela, jak i imiennych w celu ich umorzenia. Taka pula akcji stanowi nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego spółki. Drugi etap skupu akcji własnych zostać ma ogłoszony nie później niż 30 czerwca 2015 roku.

Agora w I półroczu br. miała 524,8 mln zł przychodów i stratę netto wynoszącą 10,5 mln zł (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora nabyła 2,5 mln własnych akcji za 30 mln zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytek
W jakim celu taki ruch?
17 8
odpowiedź
User
bkwadrat
Najpierw rozdali akcje kolegom, ci je posprzedawali i dziś mieszkają na lemingowie, a dziś firma zdycha.
22 8
odpowiedź
User
Simon
i kredyt na to wzieli.... gdzie tu logika?
22 8
odpowiedź
User
były
Widzę to tak: akcjonariusze nakazali wykup aby ceny akcji lekko skoczyły po to aby całkowicie pozbyć się udziałów. Kolejny krok to pozbycie się niedochodowych działów i masowe zwolnienia. W efekcie zostanie mała rodzinna firemka zarządzana przez garstkę najbardziej zaufanych kolesi... Albo po prostu Hojka wyciska dla kumpli ile się da z gnijącego trupa...
18 8
odpowiedź