SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora po 14 latach podniesie o 1/3 pensje radzie nadzorczej, 12 tys. zł dla przewodniczącego

Zarząd Agory chce, żeby podwyższyć wynagrodzenia dla osób w radzie nadzorczej spółki: z 9 do 12 tys. zł miesięcznie dla przewodniczącego i z 6 do 8 tys. zł dla pozostałych członków. Decyzję w tej sprawie za miesiąc podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

Punkt dotyczący podniesienia stawek dla członków rady nadzorczej znalazł się w projektach uchwał zaproponowanych przez zarząd Agory na najbliższe walne zgromadzenie, które odbędzie się 12 czerwca.

Zarząd spółki zwraca uwagę, że wynagrodzenie jej rady nadzorczej nie zostało podwyższone od 14 lat. - W tym czasie istotnie zmieniła się zarówno wysokość wynagrodzeń w Polsce, jak i zakres obowiązków i odpowiedzialności członków rad nadzorczych spółek giełdowych m.in. ze względu na nowe regulacje prawne - czytamy w uzasadnieniu.

- Dodatkowo, na przestrzeni ostatnich lat Grupa Agora istotnie zdywersyfikowała obszary swojej działalności operacyjnej, co wpłynęło na zwiększenie złożoności i różnorodności zagadnień wchodzących w zakres nadzoru rady nadzorczej Agory. Skutkuje to zwiększonym zakresem obowiązków oraz zaangażowaniem członków rady nadzorczej spółki - dodaje zarząd. Zaznacza, że stawki dla członków rady nadzorczej powinny pójść w górę także po to, żeby „zapewnić odpowiedni poziom wynagrodzenia przy uwzględnieniu sytuacji finansowej Spółki, poziomu wynagrodzenia członków rad nadzorczych innych spółek o podobnej strukturze organizacyjnej, kapitałowej oraz działających na podobnych rynkach, w tym także notowanych na GPW.

Szefem rady nadzorczej Agory jest Andrzej Szlęzak (od grudnia 2005 roku), a jej członkami Tomasz Sielicki (od czerwca 1999 roku), Dariusz Formela (od czerwca 2013 roku), Wanda Rapaczynski (od czerwca 2014 roku), Andrzej Dobosz (od czerwca 2016 roku) oraz Maciej Wiśniewski (od listopada 2017 roku).

W ub.r. Szlęzak zarobił 108 tys. zł, a pozostałe osoby z rady nadzorczej - po 72 tys. zł.

Natomiast 5-osobowy zarząd Agory zainkasował w ub.r. 4,9 mln zł (plus 463 tys. zł dla dwóch osób odchodzących z zarządu), w tym prezes Bartosz Hojka - 1,71 mln zł. W grupie kapitałowej Agora było zatrudnionych na etacie 2,8 tys. pracowników, dodatkowo współpracowało z nią 1,7 tys. osób na umowach cywilnoprawnych i 238 na samozatrudnieniu.

W minionym kwartale grupa kapitałowa Agora zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych netto o 10,9 proc. do 308,4 mln zł, 37,9 mln zł zysku EBITDA oraz 3,4 mln zł straty netto. Zwiększyły się jej przychody w kinach Helios, ze sprzedaży „Gazety Wyborczej”, a zmalały w pionach internetu, radia i druku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora po 14 latach podniesie o 1/3 pensje radzie nadzorczej, 12 tys. zł dla przewodniczącego

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rapaport
Adaś tylko nie mów o tym nikomu.
odpowiedź
User
Kicia de Lodź
W porównaniu do innych spółek , zarząd Agory zarabia grosze, jak to w ogóle możliwe?!
odpowiedź
User
a
w agorze pensje rosną tylko zarządowi i radzie nadzorczej. Tylko ich także nie zwalniają hahahaha
odpowiedź
User
wa
Udany ruch w dobrym kierunku. Gratuluje programu prezesi+.
odpowiedź
User
tommyF
Widać co jest istotniejsze. Pensje radzie podnoszą, maszyny do druku wyprzedają... grunt to właściwe priorytety.
odpowiedź