SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora po czterech miesiącach rezygnuje z magazynu dla nastolatków „Mój Spot”

Po czterech miesiącach ukazywania się z rynku zniknął dwutygodnik popularnonaukowy dla młodzieży „Mój Spot” wydawany przez Agorę. Pismo ukazywało się oddzielnie, było też dodawane do „Gazety Wyborczej”.

Article

Nowe wydanie „Mojego Spotu” ukazywało się co drugi czwartek. Było dodawane do czwartkowej „Gazety Wyborczej” (w takim wariancie dziennik kosztował 6,99 zł) oraz ukazywało się osobno (w cenie 4,99 zł).

W miniony czwartek nie pojawił się już nowy numer magazynu. Agora potwierdziła informację o zakończeniu wydawania tytułu, nie podała powodów tej decyzji.

„Mój Spot” był skierowany do nastolatków w wieku 11-15 lat zainteresowanych tematyką gier, technologii, muzyką, filmami, odkryciami naukowymi i ciekawostkami. W magazynie w przystępny sposób pisano też o sprawach społecznych, politycznych i gospodarczych.

Redaktorem naczelnym pisma była Olga Woźniak, wiceszefowa działu naukowego „Gazety Wyborczej”. Do magazynu pisali też inni dziennikarze „GW”, m.in. Adam Wajrak, Radosław Leniarski, Maja Staniszewska.

Pierwsze dwa numery „Mojego Spotu” kosztowały 7,99 zł i miały 36 stron. Potem cenę obniżono do 4,99 zł, zwiększając objętość do 52 stron (magazyn ukazywał się wtedy na gorszym papierze).

Pierwsze wydanie ukazało się w nakładzie 75 tys. egz. Agora nie podawała wyników jego sprzedaży, nie zgłosiła też tytułu do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora po czterech miesiącach rezygnuje z magazynu dla nastolatków „Mój Spot”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdzislaw
Koledzy redakcji nie chcieli kupowac?
Moze czas zatrudniac ludzi a nie znajomych krolika.
59 15
odpowiedź
User
Antylaik
Czekam kiedy Wyborczą zamkną...
68 23
odpowiedź
User
Fritz
Nie umieli się odnaleźć w gospodarce rynkowej. Powinni się przebranżowić, może powinni zacząć mieszać beton?
71 16
odpowiedź
User
Marek
Akurat to byla bardzo fajna gazeta. Ale teraz dzieciaki nic nie czytaja, podobnie jak dorośli.
29 49
odpowiedź
User
Yolo
A kiedy Agora zrezygnuje z Wyborczej? Czekamy.
64 24
odpowiedź