SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora dalej podatkową grupa kapitałową, może oszczędzić ok. 7 mln zł

Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie zgodził, się, żeby w 2023 roku Agora wraz z kilkoma spółkami zależnymi działała jako podatkowa grupa kapitałowa. Firma szacuje, może oszczędzić dzięki temu ok. 7 mln zł.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

W komunikacie giełdowym Agory opisano, że w umowie o przedłużeniu okresu funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej spółka Agora została wskazana jako podmiot reprezentujący grupę „w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z przepisów ordynacji podatkowej”.

Razem z Agorą podatkową grupę kapitałową tworzą jej spółki zależne Grupa Radiowa Agory, Agora TC, Plan D, Helios, AMS, Yieldbird i Plan A.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Grupa Agora jako podatkowa grupa kapitałowa funkcjonuje od marca 2018 roku. Pod koniec 2020 roku oszczędności z tego tytułu w najbliższym roku szacowała na ok. 5 mln zł, a pod koniec 2021 roku - na ok. 8,5 mln zł.

Według danych Ministerstwa Finansów w 2021 r. grupa podatkowa Agora przy 1,01 mld zł przychodów zanotowała 1,05 mld zł kosztów ich uzyskania, co przełożyło się na 44,6 mln zł straty podatkowej.

W trzecim kwartale br. grupa Agora przy minimalnym wzroście wpływów zanotowała 24,5 mln zł straty netto. Koszty operacyjne firmy zwiększyły się o 4,7 proc., na niekorzyść zadziałały też słaby złoty i wyższe stopy procentowe.

Od początku 2020 roku firma kwartalny zysk netto osiągnęła tylko raz - w czwartym kwartale ub.r. (24,12 mln zł). W środę 24 listopada na koniec sesji za akcję spółki płacono 4,34 zł, rekordowo mało w 23-letniej historii jej obecności na warszawskiej giełdzie. W zeszły piątek kurs wynosił 4,40 zł.

Dołącz do dyskusji: Agora dalej podatkową grupa kapitałową, może oszczędzić ok. 7 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szlom
Jakie podatki oni cały czas lecą na stracie
odpowiedź