SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora zaoferuje pracownikom zapomogę covidową, fundusz socjalny także dla współpracowników

NSZZ „Solidarność” porozumiała się z zarządem Agory w sprawie tegorocznego funduszu socjalnego obejmującego m.in. jednorazową zapomogą finansową dla osób dotkniętych skutkami epidemii. W tym roku podwyższono progi dochodowe dla osób chcących uzyskać zapomogę.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

Zapomoga jest dostępna w trzech różnych kwotach zależnych od dochodu przypadającego na członka gospodarstwa domowego pracownika Agory:
- 3000 zł (brutto) dla osób, których dochód na członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym nie przekracza 1950 zł (brutto),
- 1000 zł (brutto) dla osób, których dochód na członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym mieści się w widełkach 1951 - 2350 zł (brutto),
- 1000 zł (brutto) dla osoby, która prowadzi samodzielnie gospodarstwo domowe i jej dochód nie przekracza 3000 zł (brutto).

Wniosek o zapomogę pracownicy mogą składać do końca br. w systemie NAIS wraz z uzasadnieniem swojej trudniej sytuacji. O zapomogę mogą starać się osoby, które uzyskały już takie wsparcie w ub.r.

Fundusz socjalny także dla współpracowników Agory

Działająca w Agorze i Inforadiu (to nadawca TOK FM) NSZZ „Solidarność” poinformowała we wtorek, że uzgodniła z zarządem spółki tegoroczny fundusz socjalny, w uwzględnieniem „wszystkich świadczeń wynikających z aktualnego regulaminu i zasad przyznawania świadczeń”.

- Ze względu na nadzwyczajne okoliczności związane z epidemią COVID-19, w 2021 r. ze środków Funduszu mogą, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, korzystać czasowo (na podstawie wniosku złożonego do końca 2021 roku) osoby aktualnie współpracujące z Agora S.A., na podstawie innej niż umowa o pracę, niezależnie od formy prawnej tej współpracy - po wcześniejszej rekomendacji przełożonego, jeżeli współpraca ta na dzień 1 maja 2021 r. trwała łącznie przez okres nie krótszy niż 24 miesięcy oraz z zastrzeżeniem, że osoby te będą miały możliwość skorzystania wyłącznie z zapomogi finansowej dla osób dotkniętych skutkami epidemii COVID-19 - opisano.

Zaznaczono, że środki na te zapomogi zostały przesunięte z puli na pożyczki mieszkaniowe.

- Mamy nadzieję, że wszystkie osoby starające się o pożyczkę również ją otrzymają. Jeżeli będą osoby , które z powodu braku środków nie otrzymałyby pożyczki mieszkaniowej w 2021 roku (z powodu uszczuplenia tego funduszu i przekierowania na zapomogi socjalne), wejdą do puli 2022 z pierwszeństwem jej przyznania - zapowiedzieli związkowcy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od lutego br. przewodniczącą NSZZ „Solidarności” w Agorze i Inforadiu jest Adriana Rozwadowska. Zastąpiła na tym stanowisku Wojciecha Orlińskiego, który po ponad 20 latach pracy odszedł z „Gazety Wyborczej”.

 

Agora dostała ponad 13 mln zł z tarczy antykryzysowej

W ub.r. grupa kapitałowa Agora w ramach tarczy antykryzysowej otrzymała 13,5 mln zł państwowego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników, z czego w czwartym kwartale zwróciła ok. 180 tys. zł w ramach korekty.

Na koniec marca br. stałe zatrudnienie w grupie Agora wynosiło 2 247 etatów, o 198 mniej niż rok wcześniej.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł. Najmocniej wpłynęło na to zamknięcie kin Helios oraz spadek wpływów grupy AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną.

Dołącz do dyskusji: Agora zaoferuje pracownikom zapomogę covidową, fundusz socjalny także dla współpracowników

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cons
A czy nie lepiej aby te piedze w imieniu załogi odebrał członek zarządu w formie premii. Jedna konkretną wypłata a nie jakąś buchalteria po 1000zl
odpowiedź
User
lol
A czy nie lepiej aby te piedze w imieniu załogi odebrał członek zarządu w formie premii. Jedna konkretną wypłata a nie jakąś buchalteria po 1000zl

No jasne, że lepiej, szanowni pastwo. Spać kładę się z uśmiechem;)
odpowiedź
User
tow. Pancernik
Na odchodne proponuję dać pracownikom oprócz 1000 zł,
każdemu po 100 gram wódki !!!
odpowiedź