SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Solidarność” w Agorze ma nowe władze. Przewodniczącą Natalia Mazur, zastępcami Angelika Swoboda i Michał Nogaś

W weekend delegaci NSZZ „Solidarność” w Agorze i Inforadiu wybrali nowe władze tego związku. Będą one urzędowały przez kolejnych pięć lat. Na czele agorowej "Solidarności" stanęła dziennikarka Natalia Mazur, zastępując Adrianę Rozwadowską, która odeszła z Agory i żegna się organizacją związkową, której przewodniczyła przez ostatnich pięć lat.

Fot. Jacek Kowalski Article

Natalia Mazur jest dziennikarką „Gazety Wyborczej”, związaną z Agorą od 2003 roku. „Najpierw w Poznaniu, teraz w Warszawie. Zaczynała od przepisywania komunikatów z faksów, dziś redaguje niusy polityczne” – napisała dziennikarka o sobie samej na korporacyjnej stronie wydawcy.

Nowa przewodnicząca ma dwójkę zastępców. Są nimi Angelika Swoboda (Gazeta.pl) oraz związany do 2016 roku z radiową Trójką Michał Nogaś (obecnie dziennikarz „Gazety Wyborczej”).

Sekretarzem związku jest Zbigniew Bajor, a skarbniczką – Ilona Kutowska (dział kolportażu Kraków). Pozostałymi członkami prezydium są Martyna Osiecka (TOK FM) i Łukasz Rogowski (Helios).

Zmiany były zaplanowane i wynikały z upływu kadencji zarządu, choć zaszły w momencie, w którym dotychczasowa szefowa związku, Adriana Rozwadowska, odeszła z firmy (styczeń 2023 r.), deklarując jednocześnie, iż pozostanie na czele organizacji aż do nowych wyborów.

- Nasz statut zezwala na to, aby szefową związku zawodowego była osoba niepracująca w Agorze, stąd zostaję nią, szefową, do końca kadencji – a ta upływa w marcu 2023 roku. Praca związkowa była absolutnie najlepszą rzeczą, jaka spotkała mnie w „Wyborczej”, i to ona długo mnie w niej trzymała - mówiła nam w grudniu ub. roku była już szefowa związkowców.

Trzy związki zawodowe w Agorze

W Agorze działają obecnie trzy związki zawodowe. Oprócz NSZZ „Solidarność” o interesy pracowników dba również OPZZ Inicjatywa Pracownicza oraz – najpóźniej powołany do życia – Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”. Najwięcej osób zapisywało się do nich na przełomie października i listopada ub. roku, gdy Agora przygotowywała się do grupowych zwolnień. To związkowcy także walczyli o lepsze warunki dla zwalnianych lub odchodzących samodzielnie.

W drugim kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto. Była ona wyższa niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: „Solidarność” w Agorze ma nowe władze. Przewodniczącą Natalia Mazur, zastępcami Angelika Swoboda i Michał Nogaś

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
exŻurawia
Na Żurawiej pojawią się Związki Zawodowe! To będzie ciekawa akcja ;)))))))
odpowiedź
User
sch
Solidarność w Agorze??? Dobre!
odpowiedź