SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora sprzedaje za 19 mln zł działkę przy swojej głównej siedzibie, w br. zyska na tym 8,3 mln zł

Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży działki przy swojej siedzibie głównej w Warszawie. Cena wynosi 19 mln zł netto, a wpływ transakcji na wynik operacyjny EBIT firmy w br. - ok. 8,3 mln zł.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Przedwstępna umowa sprzedaży działki przy ul. Czerniakowskiej 85/87 w Warszawie, niedaleko głównej siedziby Agory przy ul. Czerskiej 8/10, została podpisana w grudniu ub.r. W piątek zawarto natomiast przyrzeczoną warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego tej działki.

W komunikacie giełdowym Agora podała, że działka ma 6,27 tys. metrów kwadratowych powierzchni i jest niezabudowana.

Transakcja dojdzie do skutki, o ile prezydent Warszawy nie skorzysta z prawa pierwokupu prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości.

Cena działki to 19 mln zł netto. Agora planuje, że poprawi to jej wynik operacyjny EBIT w br. o ok. 8,3 mln zł.

Agora sprzedała Metro TV i siedzibę w Łodzi, szuka kupca na siedzibę w Trójmieście

Na początku września br. Discovery Polska skorzystało z opcji kupna od Agory 51 proc. udziałów spółki Green Content nadającej kanał Metro TV. Cena wyniosła 19 mln zł, a wpływ na wynik netto Agory w br. - 11,4 mln zł. 49 proc. udziałów Green Content zostało przejęte od Agory przez Discovery Polska w grudniu ub.r. za 14 mln zł.

W lipcu br. Agora wystawiła na sprzedaż trójmiejską siedzibę „Gazety Wyborczej”, chce za nią otrzymać 11 mln zł.

Z kolei w październiku ub.r. firma zawarła warunkową umowę sprzedaży swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł. Spółka zdecydowała się wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto. We wrześniu i październiku br. spółka za 21,7 mln skupiła od inwestorów giełdowych 2,28 proc. swoich akcji w celu umorzenia ich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedaje za 19 mln zł działkę przy swojej głównej siedzibie, w br. zyska na tym 8,3 mln zł

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mmv
Bieda panie.Bieda
odpowiedź
User
Szary Polak
Czekam na następną serię artykułów jak to cudownie i prężnie się koncern rozwija. Mądrych ekspertów od postgospodarki, lewarowania długów i cyfrowych abonamentów.
A rzeczywistość skrzeczy.
odpowiedź
User
fred
Co by tu jeszcze sprzedać? Kogo by tu jeszcze zwolnić?
odpowiedź