SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora sprzedaje za 19 mln zł działkę przy swojej głównej siedzibie, w br. zyska na tym 8,3 mln zł

Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży działki przy swojej siedzibie głównej w Warszawie. Cena wynosi 19 mln zł netto, a wpływ transakcji na wynik operacyjny EBIT firmy w br. - ok. 8,3 mln zł.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Article

Przedwstępna umowa sprzedaży działki przy ul. Czerniakowskiej 85/87 w Warszawie, niedaleko głównej siedziby Agory przy ul. Czerskiej 8/10, została podpisana w grudniu ub.r. W piątek zawarto natomiast przyrzeczoną warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego tej działki.

W komunikacie giełdowym Agora podała, że działka ma 6,27 tys. metrów kwadratowych powierzchni i jest niezabudowana.

Transakcja dojdzie do skutki, o ile prezydent Warszawy nie skorzysta z prawa pierwokupu prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości.

Cena działki to 19 mln zł netto. Agora planuje, że poprawi to jej wynik operacyjny EBIT w br. o ok. 8,3 mln zł.

Agora sprzedała Metro TV i siedzibę w Łodzi, szuka kupca na siedzibę w Trójmieście

Na początku września br. Discovery Polska skorzystało z opcji kupna od Agory 51 proc. udziałów spółki Green Content nadającej kanał Metro TV. Cena wyniosła 19 mln zł, a wpływ na wynik netto Agory w br. - 11,4 mln zł. 49 proc. udziałów Green Content zostało przejęte od Agory przez Discovery Polska w grudniu ub.r. za 14 mln zł.

W lipcu br. Agora wystawiła na sprzedaż trójmiejską siedzibę „Gazety Wyborczej”, chce za nią otrzymać 11 mln zł.

Z kolei w październiku ub.r. firma zawarła warunkową umowę sprzedaży swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł. Spółka zdecydowała się wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto. We wrześniu i październiku br. spółka za 21,7 mln skupiła od inwestorów giełdowych 2,28 proc. swoich akcji w celu umorzenia ich.

  • Więcej informacji:
  • Agora
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedaje za 19 mln zł działkę przy swojej głównej siedzibie, w br. zyska na tym 8,3 mln zł

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mmv
Bieda panie.Bieda
80 10
odpowiedź
User
Szary Polak
Czekam na następną serię artykułów jak to cudownie i prężnie się koncern rozwija. Mądrych ekspertów od postgospodarki, lewarowania długów i cyfrowych abonamentów.
A rzeczywistość skrzeczy.
91 10
odpowiedź
User
fred
Co by tu jeszcze sprzedać? Kogo by tu jeszcze zwolnić?
85 11
odpowiedź