SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora nadal czeka na decyzję UOKiK ws. przejęcia Eurozetu. "Uważamy, że jest na finiszu"

Grupa Agora wciąż czeka na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia pozostałych udziałów w spółce Eurozet. - Czekamy na decyzję UOKiK z niecierpliwością i uważamy, że chyba jest ona na finiszu. Jeżeli chodzi o finansowanie, to zobaczymy jaka będzie sytuacja, przy czym wierzymy, że zarówno sytuacja rynkowa, jak i pandemiczna się poprawią – ocenia Anna Kryńska-Godlewska, członek zarządu Agory.

Article

W lutym 2019 roku Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia Zet), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures. UOKiK wiosną rozpoczął postępowanie wyjaśniające w ramach którego chce ocenić czy Agora słusznie nie zgłosiła tej transakcji do akceptacji przez regulatora. Firma uzasadniała, że nie przejęła kontroli nad Eurozetem, więc nie musiała tego zgłaszać UOKiK-owi.

Postępowanie jest realizowane w sprawie, a nie przeciw spółce, nie postawiono jej żadnych zarzutów. Kilka miesięcy temu UOKiK informował, że postępowanie ma zakończyć się do połowy przyszłego roku. Obecnie regulator prowadzi analizy prawne i finansowe.

Następnie we wrześniu 2019 roku Agora poinformowała, że zamierza wykonać opcję kupna pozostałych 60 proc. udziałów Eurozet i w związku z tym złożyła w październiku do UOKiK wniosek o zgodę na transakcję. Pod koniec listopada urząd skierował sprawę do drugiego etapu, by zbadać szczególnie udziały w rynku reklamy lokalnej.

Agora nadal czeka na decyzję UOKiK

Podczas konferencji wynikowej za II kwartał br. zarząd Agory był pytany przez nas o obecną sytuację dotyczącą postępowania i dalszą chęć przejęcia Eurozetu.

Członkini zarządu Agory Anna Kryńska-Godlewska potwierdziła, że spółka nadal jest zainteresowana przejęciem całości udziałów Grupy Eurozet.

- Czekamy na decyzję UOKiK z niecierpliwością i uważamy, że chyba jest ona na finiszu. Jeżeli chodzi o finansowanie, to zobaczymy jaka będzie sytuacja, przy czym wierzymy, że zarówno sytuacja rynkowa, jak i pandemiczna się poprawią. Widzimy to w wynikach - rynek szczególnie w części radiowej wraca do sytuacji sprzed pandemii. Wierzymy, że wtedy uda nam się zorganizować finansowanie. Banki zawiesiły dyskusję w wyniku pandemii, ale rozumiemy, że nadal są zainteresowane – skomentowała Anna Kryńska-Godlewska.

W drugim kwartale br. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Agora zmalały o 52 proc. do 129,5 mln zł, a przy obcięciu kosztów operacyjnych o 34,4 proc. strata netto pogłębiła się z 6,6 do 41,1 mln zł. W całym półroczu firma miała 88,2 mln zł straty.

W segmentach prasy i internetu Agory koszty zmalały mocniej od przychodów, dzięki czemu poprawiły się wyniki rentowności. Na epidemii najmocniej ucierpiały kina Helios i spółka reklamy zewnętrznej AMS. „Gazeta Wyborcza” na koniec czerwca miała 243 tys. subskrybentów cyfrowych, a TOK FM - 24,3 tys.

Dołącz do dyskusji: Agora nadal czeka na decyzję UOKiK ws. przejęcia Eurozetu. "Uważamy, że jest na finiszu"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marta
"Wierzymy, że wtedy uda nam się zorganizować finansowanie. Banki zawiesiły dyskusję w wyniku pandemii, ale rozumiemy, że nadal są zainteresowane – skomentowała Anna Kryńska-Godlewska."

Orkiestra gra do końca.
6 0
odpowiedź
User
Paw
Przy stratach jakie mają, załamaniu na rynku kin i prasy, zwolnieniami i wszystkimi problemami jakie mają, oni nadal chcą coś kupować?
7 0
odpowiedź
User
Lemon
Nic z tego nie będzie....... nic z tego nie będzie
8 0
odpowiedź