SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora uruchomiła sieć Radio Pogoda dla seniorów

Grupa Radiowa Agory w piątek o 14.00 uruchomiła nową sieć radiową Radio Pogoda, która nadaje w trzech miastach. Głosami stacji, skierowanej do słuchaczy po 50. roku życia, są m.in. Krystyna Loska, Wojciech Pijanowski i Zygmunt Chajzer.

Article

Radio Pogoda dostępne jest w Krakowie na częstotliwości 102,4 FM, w Poznaniu na 103,4 FM i w Opolu na 104,1 FM. Nowa marka zastąpiła w Krakowie radio Krk.fm, które Agora kupiła w kwietniu br., w Poznaniu - Blue FM, a w Opolu nadaje na jednej z dotychczasowych częstotliwości Radia Złote Przeboje. Zgodę na uruchomienie stacji wydała pod koniec maja br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (więcej na ten temat).

- Grupa Radiowa Agory cały czas rozwija swoją ofertę - tym razem zdecydowaliśmy się stworzyć nową markę radiową skierowaną do ważnej, choć wciąż niedocenianej grupy odbiorców w wieku 50+, którzy szukają dla siebie ciekawego, rozrywkowego programu w polskim eterze. Radio Pogoda to będzie dla nich świetny wybór, a dla nas - możliwość dotarcia do zupełnie nowego grona słuchaczy i umocnienia pozycji na lokalnych rynkach radiowych - mówi Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.

Playlistę Radia Pogoda tworzą najpopularniejsze utwory z lat 40., 50. i 60. XX wieku, a w jej ramówce znalazły się audycje rozrywkowe, wspomnieniowe i informacyjne.

Gospodarzami porannej audycji zostali Wojciech Pijanowski, Zygmunt Chajzer i Ryszard Rembiszewski. W prowadzonym przez nich „Pogodnym Poranku” w godz. 6.00-10.00, znajdą się wiadomości i konkursy.

Kolejne audycje w ramówce to: „Czy pamiętasz te przeboje?” (10.00-15.00), przedstawiająca przeboje sprzed lat oraz anegdoty, historie i piosenki we wspomnieniach gwiazd; „Koncert Życzeń Radia Pogoda” (15.00-17.00), w którym słuchacze mogą wybrać i zadedykować komuś ulubioną piosenkę, a następnie „Fajfy w Radiu Pogoda”, czyli program przypominający piosenki z czasów dancingów i prywatek.

Na zakończenie dnia Radio Pogoda proponuje program lokalny - „Mój Kraków…”, „Mój Poznań…” lub „Moje Opole w Radiu Pogoda” - audycję, w której stacja zajmie się sprawami mieszkańców miast nadawania. Pojawią się w niej również podpowiedzi, jak spędzić wolny czas i co istotnego dzieje się w danej miejscowości.

- Radio Pogoda to propozycja łącząca muzykę i ciekawe programy w klimacie i nastroju odpowiednim dla dojrzałych słuchaczy. Chcemy poruszać na antenie problemy ich dotyczące, towarzyszyć im w codziennych sprawach, zachęcać do aktywności i zapewniać rozrywkę. Cały czas pracujemy nad takim kształtem programu, który najpełniej odpowie na potrzeby naszych odbiorców - będziemy wsłuchiwać się w opinie słuchaczy i uwzględniać je w programie radia - zapowiada Piotr Jaroszewski, pełnomocnik zarządu Grupy Radiowej Agory ds. projektów specjalnych, odpowiedzialny za program Radia Pogoda.

Serwisy informacyjne, nadawane o pełnych godzinach, przygotowuje zespół newsroomu informacyjnego GRA. Szefem redakcji muzycznej stacji jest Krzysztof Janur, odpowiadający za playlisty rozgłośni Agory.

Głosami Radia Pogoda są Krystyna Loska i Ksawery Jasieński. Oprawę muzyczną stacji przygotowało krakowskie studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków. Logo Radia Pogoda zaprojektowało SVG studio.

Za sprzedaż reklam w rozgłośniach nadających pod marką Radio Pogoda odpowiada Radiowe Doradztwo Reklamowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora uruchomiła sieć Radio Pogoda dla seniorów

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@ds
Jaki to ma związek z newsem ? Żółć już oczka zalała ??
20 31
odpowiedź
User
Zxc
Radio pogodna jesień życia :) Fajne, ale nie w Polsce chyba..
Dobre logo. Ciekawe czy w radio będą te konkursy z których są znani panowie prowadzący. Dałoby się na tym zarobić :)
13 31
odpowiedź
User
DW
Odważny target. Wymierający:)
34 15
odpowiedź
User
Felicjan
Dla seniorow po 50 roku życia. ... Czy wy macie jeszcze kontakt z rzeczywistością?
42 13
odpowiedź
User
Lolo
Jak ich znam to przebadali to dokładnie i wiedza ze będzie na tym kasa!
10 35
odpowiedź