SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora uruchomiła sieć Radio Pogoda dla seniorów

Grupa Radiowa Agory w piątek o 14.00 uruchomiła nową sieć radiową Radio Pogoda, która nadaje w trzech miastach. Głosami stacji, skierowanej do słuchaczy po 50. roku życia, są m.in. Krystyna Loska, Wojciech Pijanowski i Zygmunt Chajzer.

Article

Radio Pogoda dostępne jest w Krakowie na częstotliwości 102,4 FM, w Poznaniu na 103,4 FM i w Opolu na 104,1 FM. Nowa marka zastąpiła w Krakowie radio Krk.fm, które Agora kupiła w kwietniu br., w Poznaniu - Blue FM, a w Opolu nadaje na jednej z dotychczasowych częstotliwości Radia Złote Przeboje. Zgodę na uruchomienie stacji wydała pod koniec maja br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (więcej na ten temat).

- Grupa Radiowa Agory cały czas rozwija swoją ofertę - tym razem zdecydowaliśmy się stworzyć nową markę radiową skierowaną do ważnej, choć wciąż niedocenianej grupy odbiorców w wieku 50+, którzy szukają dla siebie ciekawego, rozrywkowego programu w polskim eterze. Radio Pogoda to będzie dla nich świetny wybór, a dla nas - możliwość dotarcia do zupełnie nowego grona słuchaczy i umocnienia pozycji na lokalnych rynkach radiowych - mówi Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.

Playlistę Radia Pogoda tworzą najpopularniejsze utwory z lat 40., 50. i 60. XX wieku, a w jej ramówce znalazły się audycje rozrywkowe, wspomnieniowe i informacyjne.

Gospodarzami porannej audycji zostali Wojciech Pijanowski, Zygmunt Chajzer i Ryszard Rembiszewski. W prowadzonym przez nich „Pogodnym Poranku” w godz. 6.00-10.00, znajdą się wiadomości i konkursy.

Kolejne audycje w ramówce to: „Czy pamiętasz te przeboje?” (10.00-15.00), przedstawiająca przeboje sprzed lat oraz anegdoty, historie i piosenki we wspomnieniach gwiazd; „Koncert Życzeń Radia Pogoda” (15.00-17.00), w którym słuchacze mogą wybrać i zadedykować komuś ulubioną piosenkę, a następnie „Fajfy w Radiu Pogoda”, czyli program przypominający piosenki z czasów dancingów i prywatek.

Na zakończenie dnia Radio Pogoda proponuje program lokalny - „Mój Kraków…”, „Mój Poznań…” lub „Moje Opole w Radiu Pogoda” - audycję, w której stacja zajmie się sprawami mieszkańców miast nadawania. Pojawią się w niej również podpowiedzi, jak spędzić wolny czas i co istotnego dzieje się w danej miejscowości.

- Radio Pogoda to propozycja łącząca muzykę i ciekawe programy w klimacie i nastroju odpowiednim dla dojrzałych słuchaczy. Chcemy poruszać na antenie problemy ich dotyczące, towarzyszyć im w codziennych sprawach, zachęcać do aktywności i zapewniać rozrywkę. Cały czas pracujemy nad takim kształtem programu, który najpełniej odpowie na potrzeby naszych odbiorców - będziemy wsłuchiwać się w opinie słuchaczy i uwzględniać je w programie radia - zapowiada Piotr Jaroszewski, pełnomocnik zarządu Grupy Radiowej Agory ds. projektów specjalnych, odpowiedzialny za program Radia Pogoda.

Serwisy informacyjne, nadawane o pełnych godzinach, przygotowuje zespół newsroomu informacyjnego GRA. Szefem redakcji muzycznej stacji jest Krzysztof Janur, odpowiadający za playlisty rozgłośni Agory.

Głosami Radia Pogoda są Krystyna Loska i Ksawery Jasieński. Oprawę muzyczną stacji przygotowało krakowskie studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków. Logo Radia Pogoda zaprojektowało SVG studio.

Za sprzedaż reklam w rozgłośniach nadających pod marką Radio Pogoda odpowiada Radiowe Doradztwo Reklamowe.

Dołącz do dyskusji: Agora uruchomiła sieć Radio Pogoda dla seniorów

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@ds
Jaki to ma związek z newsem ? Żółć już oczka zalała ??
odpowiedź
User
Zxc
Radio pogodna jesień życia :) Fajne, ale nie w Polsce chyba..
Dobre logo. Ciekawe czy w radio będą te konkursy z których są znani panowie prowadzący. Dałoby się na tym zarobić :)
odpowiedź
User
DW
Odważny target. Wymierający:)
odpowiedź