SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora utrzymała miejsce na multipleksie dla Kiwi TV, odwołania TV Puls i Scrippsa odrzucone przez KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji utrzymała w mocy swoją decyzję z listopada ub.r. o przyznaniu miejsca na ósmym multipleksie dla kanału lifestylowego Kiwi TV, tworzonego przez Agorę.

Article

Odwołania w konkursie na nadawanie kanału lifestylowego, który ma promować aktywny rozwój człowieka, złożyły Telewizja Puls i Scripps Networks Polska. Nadawcy ci chcieli umieścić na MUX-8 własne kanały. KRRiT ponownie zajęła się analizą ich wniosków. Rada podtrzymała swoją decyzję z listopada ub.r., że miejsce to otrzyma spółka Green Content, należąca do Agory, która chce uruchomić tam kanał Kiwi TV. We wtorek 7 marca br. została podjęta uchwała w tej sprawie, szczegółowe uzasadnienie tej decyzji ma zostać wydane wkrótce. Po jej otrzymaniu, nadawcy będą mogli zdecydować, czy zaskarżyć decyzję Krajowej Rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Dodajmy, że o miejsce dla kanału lifestylowego ubiegały się również takie podmioty jak Cyfrowe Repozytorium Filmowe (Kino Polska TV), TV Spektrum (Grupa ZPR Media), Telewizja Polsat i Discovery Polska. Te spółki nie zgłosiły odwołań od pierwotnej decyzji regulatora.

Do połowy marca br. Krajowa Rada planuje też rozpatrzyć odwołania w pozostałych trzech konkursach na nadawanie kanałów na MUX-8, które rozstrzygnięto w listopadzie ub.r.

Miejsce dla kanału lokalno-samorządowego przyznano spółce Cable Television Networks & Partners, stworzonej przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej i Kino Polska TV, która uruchomi stację pod nazwą Zoom TV. Odwołania w tym konkursie złożyli tacy nadawcy jak Superstacja i Radio Eska (Grupa ZPR Media).

Koncesję na kanał filmowo-serialowy otrzymała spółka TV Spektrum (Grupa ZPR Media), która zgłosiła projekt stacji TV#. Od tej decyzji odwołały się: Telewizja Polsat i Telewizja Puls.

Z kolei Grupa Wirtualna Polska z projektem kanału WP1 wygrała w konkursie na nadawanie stacji interaktywnej (z audycjami o edukacji medialnej i treściami z nowych mediów). Swoje odwołanie zgłosiła tutaj jedynie spółka Discovery Polska.

Ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej ruszy w tym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora utrzymała miejsce na multipleksie dla Kiwi TV, odwołania TV Puls i Scrippsa odrzucone przez KRRiT

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Pasta kiwi but ożywi.
27 9
odpowiedź
User
Erwin
KRRiT (skład tej dziwnej rady PO, PSL i SLD ) faworyzuje koncern medialny Agora kosztem TV Puls.
Jestem fanem TV Puls i TV Puls 2. Chciałbym aby na multipleksie 8 w miejsce Kiwi TV pojawił się nowy kanał telewizyjny TV Puls.
Po co kolejny program lewicowego koncernu medialnego (Grupa ZPR Media) TV Spektrum. W miejsce tego kanału powinien być nowy kanał tematyczny TVP np. TVP Film lub TVP Edukacja.
34 45
odpowiedź
User
privat
Jak widać programy Polaków przy obecnej KRRiT nie mają szans.
29 17
odpowiedź
User
Krasawica
Krajowa rada tego i owego jak zawsze wydała jedyne słuszne i jedyne możliwe orzeczenie. Jedyna taka rada.
21 15
odpowiedź
User
to ino ja
W kwietniu Sejm, Senat i Prezydent nie przyjmą sprawozdania od KRRiT i powodują swoich ludzi wtedy koncesję będą dostawać telewizje o bardziej konserwatywnym światopoglądzie. Republika i związane z amerykańskim FOXem.
21 11
odpowiedź