SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora utrzymała miejsce na multipleksie dla Kiwi TV, odwołania TV Puls i Scrippsa odrzucone przez KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji utrzymała w mocy swoją decyzję z listopada ub.r. o przyznaniu miejsca na ósmym multipleksie dla kanału lifestylowego Kiwi TV, tworzonego przez Agorę.

fot. Shutterstock.comArticle

Odwołania w konkursie na nadawanie kanału lifestylowego, który ma promować aktywny rozwój człowieka, złożyły Telewizja Puls i Scripps Networks Polska. Nadawcy ci chcieli umieścić na MUX-8 własne kanały. KRRiT ponownie zajęła się analizą ich wniosków. Rada podtrzymała swoją decyzję z listopada ub.r., że miejsce to otrzyma spółka Green Content, należąca do Agory, która chce uruchomić tam kanał Kiwi TV. We wtorek 7 marca br. została podjęta uchwała w tej sprawie, szczegółowe uzasadnienie tej decyzji ma zostać wydane wkrótce. Po jej otrzymaniu, nadawcy będą mogli zdecydować, czy zaskarżyć decyzję Krajowej Rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Dodajmy, że o miejsce dla kanału lifestylowego ubiegały się również takie podmioty jak Cyfrowe Repozytorium Filmowe (Kino Polska TV), TV Spektrum (Grupa ZPR Media), Telewizja Polsat i Discovery Polska. Te spółki nie zgłosiły odwołań od pierwotnej decyzji regulatora.

Do połowy marca br. Krajowa Rada planuje też rozpatrzyć odwołania w pozostałych trzech konkursach na nadawanie kanałów na MUX-8, które rozstrzygnięto w listopadzie ub.r.

Miejsce dla kanału lokalno-samorządowego przyznano spółce Cable Television Networks & Partners, stworzonej przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej i Kino Polska TV, która uruchomi stację pod nazwą Zoom TV. Odwołania w tym konkursie złożyli tacy nadawcy jak Superstacja i Radio Eska (Grupa ZPR Media).

Koncesję na kanał filmowo-serialowy otrzymała spółka TV Spektrum (Grupa ZPR Media), która zgłosiła projekt stacji TV#. Od tej decyzji odwołały się: Telewizja Polsat i Telewizja Puls.

Z kolei Grupa Wirtualna Polska z projektem kanału WP1 wygrała w konkursie na nadawanie stacji interaktywnej (z audycjami o edukacji medialnej i treściami z nowych mediów). Swoje odwołanie zgłosiła tutaj jedynie spółka Discovery Polska.

Ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej ruszy w tym roku.

Dołącz do dyskusji: Agora utrzymała miejsce na multipleksie dla Kiwi TV, odwołania TV Puls i Scrippsa odrzucone przez KRRiT

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Pasta kiwi but ożywi.
odpowiedź
User
Erwin
KRRiT (skład tej dziwnej rady PO, PSL i SLD ) faworyzuje koncern medialny Agora kosztem TV Puls.
Jestem fanem TV Puls i TV Puls 2. Chciałbym aby na multipleksie 8 w miejsce Kiwi TV pojawił się nowy kanał telewizyjny TV Puls.
Po co kolejny program lewicowego koncernu medialnego (Grupa ZPR Media) TV Spektrum. W miejsce tego kanału powinien być nowy kanał tematyczny TVP np. TVP Film lub TVP Edukacja.
odpowiedź
User
privat
Jak widać programy Polaków przy obecnej KRRiT nie mają szans.
odpowiedź