SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora wydaje magazyn „Kontynenty”

Agora w piątek 25 maja br. wprowadza na rynek nowy kwartalnik podróżniczy „Kontynenty”. - Oddajemy łamy znanym pisarzom, nagradzanym reporterom, fotografom i eseistom - podróżnikom i wędrowcom - zapowiada Dariusz Fedor, redaktor naczelny tytułu.

Agora wydaje magazyn „Kontynenty”

W magazynie znajdą się relacje z podróży i ich historie, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek podróżniczych i reporterskich oraz zapowiedzi nowości wydawniczych z tego nurtu.

Z tytułem współpracują m.in. Andrzej Stasiuk, Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader, Paulina Wilk czy Krzysztof Varga. W pierwszym numerze czytelnicy znajdą m.in. nieznane fotograficzne portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego.

Pismo jest przygotowywane w segmencie czasopism Agory, tworzą go również dziennikarze i reporterzy „Gazety Wyborczej”. Autorem jego szaty graficznej jest Andrzej Przygodzki, a ilustracji okładkowej - Piotr Leśniak. Dariusz Fedor, redaktor naczelny pisma, był dotąd redaktorem książek i serii wydawniczych w pionie Projektów Specjalnych Agory.

„Kontynenty” liczą 160 stron i kosztują 13,95 zł. Nakładu magazynu wydawca nie ujawnia.

Tytuł promowany będzie w prasie („Gazeta Wyborcza” i dziennik „Metro”, czasopisma Agory, „Newsweek”, „Forbes”), w stacjach radiowych (Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Roxy) oraz w portalu Gazeta.pl i serwisie Podroze.gazeta.pl. Działania przygotował wydawca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora wydaje magazyn „Kontynenty”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
Trup Agora topi kolejne pieniądze
8 9
odpowiedź
User
Reporter
@Te same ograne twarze, pieprzące wciąż te same bzdety. Żeby
odbic sie od dna potrzebna jest realna odnowa, na którą tych
wyprztykanych, niedorobionych w sumie i mało utalentowanych
ludzi - od dawien dawna nie stać. Szkoda, naprawdę szkoda.
8 9
odpowiedź
User
maniek
My sobie tu ponarzekamy, a ONI mają i tak to w d**e. Ja czegoś tu nie rozumiem...Gdy wszystkim w prasie spada sprzedaż, rośnie internet, Agora chce iść pod prąd i wypuszcza kolejną porcję makulatury? Widać,że stary beton w zarządzie żyje etosem, a nie biznesem...papier lepszy niż internet. I tylko tych ściętych drzew szkoda....
8 9
odpowiedź
User
Esteta
A czy ktoś pamięta stare "Kontynenty", wydawane w latach 80-90-tych? To było naprawdę wartościowe czasopismo. Obawiam się, że to nowe będzie przeładowane zdjęciami (przecież z internetem i tak przegrywają) i będzie za drogie (cena nie powinna przekraczać 10-ciu złotych.
8 9
odpowiedź
User
JMP
Ileż tu bezinteresownej życzliwości dla nowego pisma...
Może dać jednak redakcji szansę? Jak się nie przyjmie, to pismo zamną! Każdy wydawca od czasu do czasu wydaje nowe pismo. Jak się przyjmuje na rynku to zostaje, jak nie - to umiera.
9 8
odpowiedź