SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Agora za 8,5 mln zł kupiła 53 proc. udziałów Goldenline

Agora za 8,48 mln zł nabyła 53 proc. udziałów firmy zarządzającej serwisem społecznościowym o pracy Goldenline.pl, której 36 proc. udziałów ma już od czterech lat. - Rozwiązania proponowane przez tę spółkę to doskonałe uzupełnienie oferty serwisu Gazetapraca.pl - podkreśla Paweł Wujec, dyrektor segmentu internetowego w Agorze.

Paweł Wujec Article

W wyniku transakcji zawartej w poniedziałek Agora ma 178 udziałów spółki GoldenLine stanowiące 89 proc. jej kapitału zakładowego. 36 proc. jej udziałów Agora kupiła za 11,52 mln zł pod koniec 2011 roku.

- Zdecydowaliśmy się na zwiększenie naszego zaangażowania w GoldenLine, gdyż rozwiązania proponowane przez tę spółkę to doskonałe uzupełnienie oferty serwisu Gazetapraca.pl. Z jednej strony dajemy użytkownikom możliwość przeglądania rozbudowanej bazy ofert pracy i profili pracodawców, a z drugiej - umożliwimy rekruterom dostęp do największej wyszukiwarki kandydatów aktywnie i pasywnie poszukujących pracy, a także narzędzi marketingowych oraz z zakresu employer brandingu - zapowiada Paweł Wujec, dyrektor segmentu internetowego w Agorze.

Goldenline.pl to serwis rekrutacyjno-społecznościowy, który oferuje użytkownikom dostęp do narzędzi wspierających rozwój kariery zawodowej, a pracodawcom ułatwia prowadzenie rekrutacji. - Silne zaangażowanie Agory w GoldenLine to szansa nie tylko na umocnienie naszej pozycji lidera w kategorii Praca w polskim internecie, ale także na zwiększenie skali działalności i tym samym zaoferowanie naszym klientom pełnego pakietu rozwiązań z zakresu rekrutacji oraz employer brandingu - przekonuje Karol Traczykowski, prezes GoldenLine.

Traczykowski pozostanie prezesem spółki, w związku z przejęciem udziałów nie przewidziano też żadnych innych zmian w jej zarządzie.

W najbliższym czasie Agora przeniesie do spółki GoldenLine swoje Centrum Kompetencyjne Praca, które zajmuje się prowadzeniem serwisu Gazetapraca.pl, sprzedażą reklam i ogłoszeń dotyczących pracy we wszystkich mediach Agory oraz realizacją usług związanych z budowaniem marki pracodawcy. - Skuteczne połączenie potencjału serwisu GazetaPraca.pl, skierowanego do kandydatów aktywnie poszukujących pracy oraz serwisu rekrutacyjno-społecznościowego GoldenLine.pl, który specjalizuje się w rekrutacji kandydatów pasywnych z siłą reklamową mediów Grupy Agora pozwoli w opinii zarządu spółki walczyć o wzmocnienie pozycji na atrakcyjnym i szybko rosnącym rynku usług rekrutacyjnych i z zakresu employer branding, co w dłuższym terminie powinno mieć pozytywny wpływ na przychody osiągane przez Agorę - ocenia wydawca w komunikacie giełdowym.

W listopadzie ub.r. Goldenline.pl zanotowało 1,96 mln użytkowników, Gazetapraca.pl - 747,7 tys. użytkowników i 5,1 mln odsłon, a wszystkie strony Grupy Gazeta.pl - 12,38 mln użytkowników i 886,1 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora za 8,5 mln zł kupiła 53 proc. udziałów Goldenline

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
To proponuję jeszcze dokupić nk.pl - też doskonale uzupełni portfolio.
45 10
odpowiedź
User
Mati
To proponuję jeszcze dokupić nk.pl - też doskonale uzupełni portfolio.


Gdyby planowali to by to zrobili zanim NK kupił niemiecki koncern mający w swoim posiadaniu m.in. ONET.
20 10
odpowiedź
User
Powodzenia!
Niech robią, co chcą byle przetrwali, bo inaczej "dobra zmiana" zatriumfuje niepodzielnie...
15 33
odpowiedź
User
by żyło się lepiej :)
taki np. Pan Wujec z racji nazwiska i powiązań rodzinnych zawsze znajdzie pracę ot taka nasza polska rzeczywistość przynajmniej tvp info chce naboru młodych ludzi
24 13
odpowiedź
User
przecież nk kupił onet ;)
To proponuję jeszcze dokupić nk.pl - też doskonale uzupełni portfolio.
8 8
odpowiedź