SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora za 9,7 mln zł sprzedaje łódzką siedzibę „Gazety Wyborczej”, woli wynajmować w niej mniejsze biuro

Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży dwóch nieruchomości w Łodzi o łącznej powierzchni 4,2 tys. m kw., m.in. siedziby łódzkiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Spółka woli wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową.

Article

Umowa dotyczy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości wraz z prawem własności budynków na jednej z nich (przy ul. Sienkiewicza 72, gdzie działa łódzka redakcja „Gazety Wyborczej”), w tym zabytkowego budynku biurowego o powierzchni zabudowy wynoszącej ok. tysiąca metrów kwadratowych. Umowa wejdzie w życie, jeśli prezydent Łodzi nie wykona prawa pierwokupu do nieruchomości przysługującego gminie tego miasta.

Łączna cena sprzedaży nieruchomości wyniesie 9,7 mln zł netto. Agora szacuje, że transakcja podwyższy wynik operacyjny spółki w czwartym kwartale br. o ok. 6 mln zł.

Agora będzie dalej prowadzić działalność w sprzedanym budynku przy ul. Sienkiewicza 82, ale woli wynajmować w nim mniejszą powierzchnię biurową. Wraz z warunkową umową sprzedaży zawarta została warunkowa umowa najmu takiej powierzchni na pięć lat.

- Decyzja o sprzedaży nieruchomości wynika z faktu, iż spółka nie wykorzystuje efektywnie całej powierzchni nieruchomości na działalność operacyjną. W opinii spółki optymalnym rozwiązaniem będzie najem powierzchni biurowej dostosowanej do aktualnej skali działalności spółki w Łodzi - tłumaczy Agora w komunikacie giełdowym.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 584,7 mln zł wpływów ze sprzedaży oraz 11,1 mln zł straty netto.

W połowie października firma rozpoczęła zwolnienia grupowe, które potrwają do końca br. i obejmą maksymalnie 135 osób, głównie z zespołu „Gazety Wyborczej”. W „GW” zmieniono ostatnio dni ukazywania się niektórych dodatków oraz podwyższono ceny większości wydań, ponadto w 13 wydaniach regionalnych zmniejszono w „GW” liczbę informacji lokalnych.

Według danych ZKDP w sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 132 766 egz.

Dołącz do dyskusji: Agora za 9,7 mln zł sprzedaje łódzką siedzibę „Gazety Wyborczej”, woli wynajmować w niej mniejsze biuro

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eko
A Czerska jeszcze nie na sprzedaż? Po co utrzymywać coś co nie ma racji bytu? Szkoda tylko lasów wycinanych na druk gazety. Ekologicznej jest korzystać z internetu a najlepiej nie zajmować się zajmować głowy mało ważnymi rzeczami i na przykład pobiegać :-)
odpowiedź
User
toń
To jakiś zysk. Ale jaki jest interes w tym, żeby zwalniać dobrych dziennikarzy, którzy i tak mieli cienkie etaty. Na przykład Izę Michalewicz z Dużego Formatu, zdobywczynię Grand Pressa w 2011 za reportaż o śmierci Jolancie Brzeskiej ("Jolanta i ogień"). Wizerunkowo Agora strzela sobie w piętę. No ale na piętach pewnie styropianowe skarpetki.
odpowiedź
User
Demokracja się kłania
Dlaczego akurat widzę Duży Format? Chyba się nie łączy z tą transakcją. Kiedy wam wygodnie to papieżem się zajmujecie bo się opłaca a kiedy jeszcze wygodniej to biskupami. Wieje...Przeciąg czuję...Dostosujcie się do rynku. Na rynku nie ma miejsca na codzienną gazetę nie tak lokalną. Są tygodniki czy nawet miesięczniki.
Sprawdzam i jeżeli widzę Agora więc wiem co mam robić. Wybieram lepsze zło.
Popatrzcie na ten portal. Nie ma autora co jest jak dla mnie nie że dopuszczalne. Bije po oczach ale nie treścią. Macie problem z przekazem. Wolność słowa jakiego? Wygodnego czy przekłamanego... Sztuka nawet fikcyjna nie lubi nudy. Czyli niezgodna z rzeczywistością.
odpowiedź