SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora zapłaci 81,4 tys. zł mniej za 40 proc. udziałów Eurozetu

Ostateczna cena kupna przez Agorę 40 proc. udziałów Eurozetu została skorygowana w dół o 0,06 proc. do 130,67 mln zł. Tym samym Agora dostanie 81,4 tys. zł zwrotu.

Article

W komunikacie giełdowym Agora poinformowała, że korekta ceny nastąpiła w wyniku zastosowania mechanizmu określonego w umowie przedwstępnej. Cenę obniżono ze 130,75 do 130,67 mln zł.

Agora zapłaciła już wyższą kwotę, dlatego jest teraz uprawniona do otrzymania od sprzedającego dokładnie 81 421 zł nadwyżki. Ma dostać tę kwotę w ciągu pięciu dni roboczych.

Transakcji przygląda się UOKiK

Eurozet został przejęty w lutym br. od Czech Media Invest przez Agorę wspólnie z czeską spółką SFS Ventures. Ta ostatnia firma kupiła 60 proc. udziałów, przy czym Agora zyskała prawo, by od lutego 2020 do czerwca 2022 roku wezwać ją do sprzedaży tych udziałów (to tzw. opcja call).

Wydawca „Gazety Wyborczej” nie zgłosił tej transakcji do akceptacji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, tłumacząc, że kupił pakiet mniejszościowy Eurozetu, więc nie przejął kontroli operacyjnej nad nadawcą. Regulator w marcu podjął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, sprawdza, czy spółka postąpiła prawidłowo.

Eurozet przede wszystkim nadaje Radio ZET, Chillizet, Meloradio, Radio Plus i Antyradio oraz wydaje ich serwisy internetowe. W ub.r. w ujęciu skonsolidowanym zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 3,5 proc. do 197,47 mln zł oraz 26,8 mln zł zysku netto.

Agora zainwestowała w ROI Hunter, Online Technologies HR i Move TV

Jesienią ub.r. i w czerwcu br. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro. ROI Hunter oferuje platformę marketingową umożliwiającą firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka.

W połowie lipca należąca do Agory spółka AMS przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, operatora sieci MoveTV obejmującej ponad 900 ekranów w 191 klubach fitness w całej Polsce. Na razie zapłaciła za nie 6,5 mln zł zaliczki.

Natomiast w zeszłym tygodniu Agora kupiła kolejne udziały spółki Online Technologies HR oferującej aplikację HRlink.pl do rekrutacji pracowników. W efekcie udział Agory w jej kapitale wzrósł z 46,15 do 79,8 mln zł.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Agora zanotowała wzrost przychodów o 7,8 proc. do 578,2 mln zł oraz 10 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł zysku przed rokiem). Mocno zwiększyły się wpływy z kin Helios i grupy AMS, a koszty obciążyło zamknięcie dwóch drukarni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zapłaci 81,4 tys. zł mniej za 40 proc. udziałów Eurozetu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Żuraw
Wiedzą, że przepłacili.
odpowiedź
User
Nikc
A co z UOKiK? Są jakieś wieści?
odpowiedź
User
Radioman
O sto milionów osiemdziesiąt jeden tysięcy czterysta złotych za drogo
odpowiedź