SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora zwolni 250 osób - jest porozumienie ze związkami

Zarząd Agory porozumiał się z działającymi w firmie NSZZ „Solidarnością” i radą pracowników w sprawie zwolnień grupowych. Ustalono, że od 10 września do końca stycznia wypowiedzenia otrzyma 250 osób zatrudnionych w spółce.

Kierownictwo Agory rozmowy ze związkami pracowników dotyczące zwolnień grupowych rozpoczęło w połowie sierpnia, zaraz po ogłoszeniu planów zwolnienia w ciągu pół roku 250 osób na stałe zatrudnionych w firmie. Z zawartego właśnie wynika porozumienia wynika, że nie zmienił się zakres i harmonogram zwolnień: od 10 września do końca stycznia przyszłego roku wypowiedzenia dostanie 250 osób zatrudnionych w Agorze, czyli ok. 10 proc. etatowych pracowników firmy. Takie informacje spółka przekazuje właśnie Powiatowemu Urzędowi Pracy.

Zarząd Agory deklaruje, że „czuje się odpowiedzialny za wszystkich swoich pracowników, również za tych, z którymi spółka będzie musiała się rozstać”, dlatego „zwalniani pracownicy zostaną otoczeni wsparciem szerszym niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa”. Wśród tych świadczeń są m.in. dodatkowa rekompensata pieniężna z tytułu zwolnienia, 12-miesięczna opieka medyczna po ustaniu stosunku pracy czy możliwość refundacji części kosztów szkoleń przekwalifikujących dla pracowników z udokumentowanym 20-letnim stażem pracy. To, ile zaoszczędzi na tych redukcjach i ile wyda na świadczenia dla zwalnianych osób, Agora poda dopiero w swoim raporcie za IV kwartał br.

>>> Agorowa prasa w dół o 10-20 proc. Najbardziej „GW” - „Metro” i magazyny mniej

Zwolnienia grupowe Agora uzasadnia osłabieniem rynku reklamowego, zwiększoną dynamiką zmian w mediach oraz swoimi pogarszającymi przychodami. Firma deklaruje, że w tej sytuacji musi ograniczać koszty, aby zapewnić sobie stabilność i bezpieczeństwo finansowe oraz możliwości rozwoju.

>>> Agora zarabia więcej w internecie. Wyższe przychody i EBITDA, niższe koszty

W II kwartale br. Agora zanotowała 283,10 mln zł  skonsolidowanych przychodów (wobec 319,30 mln zł rok wcześniej) oraz 1,30 mln zł skonsolidowanego zysku netto (zobacz szczegóły). Natomiast w I kwartale br. firma miała 281,26 mln zł skonsolidowanych przychodów (wobec 295,83 mln zł rok wcześniej) oraz 1,48 mln zł skonsolidowanej straty netto (patrz szczegółowe dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zwolni 250 osób - jest porozumienie ze związkami

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poznaniak
Niestety, GW staje się powoli tabloidem.
Poziom spada, polecam tygodniki ( np "Politykę") .Polityka trzyma poziom. Poza tym ceny reklam są w Agorze bardzo wysokie.
odpowiedź
User
:)
Lepiej ciąć koszty, niż pochylić się nad swoją polityką. Agora to medialna konserwa bez polotu. Cięcia pewnie będą w internecie i innych w miarę dochodowych działach, żeby utrzymywać Wyborczą.
A pomyśleć, że mieli szansę mocno zdywersyfikować dochody, ale się okazało, że emeryci z zarządu nie mają jaj.
odpowiedź
User
takikaram
i można w cywilizowany sposób? a hajduś przysyła mecenasa nocnika, który za brak przecinka w umowie o prace każe spadać do domu i być szcześliwym że się nie zostało pozwanym do sądu za nieuprawnione oddychanie powietrzem z pomieszczenia w którym hajdi bąka puścił....
odpowiedź