SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Agroporadnik”, „Wiosna w regionach”, „Czas pieniądza” i „Szkoła z zawodem” nowościami TVP3

W wiosennej ramówce TVP3 pojawi się wiele nowości. Będzie to m.in. „Agroporadnik”, „Wiosna w regionach”, „Szkoła z zawodem”, „Czas pieniądza”, „Dobre historie”. Nadal codziennie o 15.00 będzie transmitowana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Article

Na regionalnej antenie Telewizji Polskiej od 20 marca będzie można oglądać program „Wiosna w regionach” - wiosenne informacje regionalne przygotowywane przez poszczególne oddziały Telewizji Polskiej. Będą one emitowane w soboty o 12.30, 12.50 oraz 16.20.

Od 1 marca rozpoczęła się natomiast emisja „Agroporadnika”, który można śledzić od poniedziałku do piątku o 13.00. W magazynie widzowie dowiedzą się o możliwościach korzystania ze środków unijnych. Jego autorzy podpowiedzą, gdzie szukać pomocy, jeśli chce się rozbudowywać czy unowocześniać gospodarstwo rolne.

W czwartki i piątki o 11.15 będzie można zobaczyć „Szkołę z zawodem” - nową edycję formatu polegającego na prezentacji zawodów związanych z rolnictwem.

Natomiast od 12 kwietnia nowością będzie „Czas pieniądza” – program realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim poświęcony będzie historii pieniądza i bankowości na ziemiach polskich. Jego autorzy: Bartłomiej Grudnik i Agnieszka Żmijewska omówią ciekawostki m.in. jak powstają szkice i wzory banknotów NBP, dlaczego niektóre projekty nie zostały zrealizowane, gdzie drukuje się pieniądze, ile waży najcięższa moneta, dlaczego plastikowe karty i bankomaty zastąpiły bilon i banknoty. Emisję zaplanowano na poniedziałki, na godzinę 17.00.

Od 27 lutego można także oglądać nowy format „Dobre historie” (w czwartki o 12.30), który opowiada o charytatywnych działaniach polskiego Kościoła.

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Wiosną bez zmian będzie można oglądać w domu transmisję godzinnego miłosierdzia „Koronki do Miłosierdzia Bożego” z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Modlitwa będzie transmitowana od poniedziałku do niedzieli o godzinie 15.00.

W ramówce nie zabraknie także nowych odcinków „Regionalnego magazynu sportowego” (w soboty o 22.25), przygotowanego przez TVP3 Wrocław. Natomiast w niedziele o 22.25 o informacjach sportowych opowie zespół redakcyjny TVP3 Bydgoszcz.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 6.35 (powtórka o godz. 11.30) emitowane będą „Wiadomości rolnicze” poświęcone rolnictwu i gospodarce żywnościowej. Program przygotowuje zespół redakcyjny TVP3 Katowice.

Od poniedziałku do niedzieli o godz. 16.45 bez zmian będą prezentowane tematy dnia w „Dzienniku Regionów”, a od poniedziałku do niedzieli „Dziennik Regionów”, czyli program informacyjny przygotowany przez dziennikarzy 16 oddziałów TVP.

Widzowie TVP od poniedziałku do piątku o 22.00 bez zmian będą mogli również śledzić „Echa Dnia”, w niedziele o 21.00 „Cafe Piosenka” z Ryszardem Makowskim jako prowadzącym, „Głos regionów” w niedziele o 12.05, „Piosenka u ciebie” (w soboty o 21.00), „Piosenka dla ciebie” (w soboty o 20.00) oraz serial obyczajowy „Wymarzona miłość” (od poniedziałku do piątku o 10.00).

Udział TVP3 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 1,1 proc.

Dołącz do dyskusji: „Agroporadnik”, „Wiosna w regionach”, „Czas pieniądza” i „Szkoła z zawodem” nowościami TVP3

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pokolenie
Rozumiem że Koronka będzie odmawiana po polsku skoro jesteśmy w Polsce. A zmianę języka można wybrać naciskając wybór ścieżki językowej. Zmiana języka podczas tej modlitwy niekorzystnie wpływa na koncentrację i rozproszenie, które nie powinno mieć miejsca.
odpowiedź
User
Seba
Wydawać by się mogło że ten kanał powinien być w TOP10 a on nawet do TOP10 się nie lapie
odpowiedź
User
karolina
Rzeczywiscie, z takim zasiegiem to aż dziwne, ze nawet do TOP 20 sie nie łapie
odpowiedź