SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AIP Seed Capital inwestuje w portal Jarosława Kuźniara. 100 tys. zł za 15 proc. udziałów

Jarosław Kuźniar otwiera kolejny serwis podróżniczy. Tym razem będzie to serwis przeznaczony przede wszystkim dla przewodników wycieczek. Na jego rozwój dziennikarz TVN24 otrzyma około 100 tys. zł z funduszu AIP Seed Capital.

Jarosław KuźniarArticle

– W najbliższym czasie zainwestujemy w portal podróżniczy Jarosława Kuźniara, dziennikarza TVN24, to będzie nasza najnowsza inwestycja – informuje Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes i współzałożyciel Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

W opinii rozmówcy projekt portalu podróżniczego ma bardzo dużą szansę osiągnięcia sukcesu. W założeniu nowy serwis ma zrewolucjonizować rynek przewodników turystycznych, a planowana koncepcja biznesowa ma już za sobą pierwsze testy.

– Tu jesteśmy na etapie negocjacji, więc jeszcze nie możemy podawać szczegółów – mówi Aleksandrowicz, pytany o szczegóły portalu Jarosława Kuźniara.

Sposób finansowania start-upu będzie zbliżony do klasycznego modelu biznesowego spółki AIP Seed Capital. Oznacza to inwestycję w wysokości 100 tys. zł w zamian za nabycie 15 proc. udziałów w projekcie.

–  Poza tym będziemy chcieli zainwestować do końca tego roku w 4 do 6 start-upów na łączną kwotę około 1 mln zł – tłumaczy współtwórca funduszu.

Deklaruje, że liczy na zamknięcie wszystkich planowanych inwestycji już po wakacjach.

– Stawiamy przede wszystkim na ludzi, inwestujemy w firmy, które dzisiaj jeszcze nie istnieją, dopiero są na etapie testowania, sprawdzania tego, czy mogą się sprawdzić, choćby na zasadzie prototypu – wyjaśnia Jacek Aleksandrowicz.

W większości przypadków kapitał zainwestowany w dany projekt stanowi pierwszy poważny wkład finansowy, którym dysponują jego wykonawcy. Jacek Aleksandrowicz zastrzega jednak, że wymaga od swoich partnerów choćby minimalnego doświadczenia w biznesie oraz technologii, którą mają zamiar stosować.

AIP Seed Capital to fundusz zalążkowy działający na rynku od 2009 roku. Aktualnie w portfelu funduszu znajduje się łącznie 80 spółek.

Dołącz do dyskusji: AIP Seed Capital inwestuje w portal Jarosława Kuźniara. 100 tys. zł za 15 proc. udziałów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmcghj
kozia brodka tuba POOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO cham był na chrzcie bo musiał baran i niedorozwoj
odpowiedź
User
nick
Jarek jest bogiem dla naiwnych.
odpowiedź